Başlığım

Yeni Nikah Sarayı’nda 9, Yaka Mahallesi’nde De 2 Dükkan İhaleyle Kiraya Verilecek

Malatya ve Bölgenin örnek Nikah Sarayı’ndaki 9 dükkan ile Yaka Mahallesi’nde bulunan 2 işyeri, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleyle kiraya verilecek.

Yeni Nikah Sarayı’nda 9, Yaka Mahallesi’nde De 2 Dükkan İhaleyle Kiraya Verilecek
Yeni Nikah Sarayı’nda 9, Yaka Mahallesi’nde De 2 Dükkan İhaleyle Kiraya Verilecek adminf
Bu içerik 1459 kez okundu.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, ince işçiliği ile çevre düzenleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam eden ve sonbaharda hizmete açılması planlanan Fahri Kayahan bulvarı üzerindeki Yeni Nikah Sarayı içerisinde bulunan 9 adet dükkan ve Yaka Mahallesi’nde bulunan 2 adet işyeri için Büyükşehir Encümeni tarafından 11 Ağustos Salı günü Açık Teklif Usulü ile ihale düzenlenecek.
Yoğun talep olması bekleniyor
Malatya’nın en değerli ve gelişen bölgelerinden birisi olan Çilesiz Mahallesi’nde yapılan Yeni Nikah Sarayı içerisinde bulunan kuaför, şekerci, çiçekçi, fotoğrafçı, mini market, kuyumcu ve kafeterya dükkanları tek tek 3 yıllığına ihaleyle kiraya verilecek.
11 Ağustos Salı günü saat 14.30’da Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda, Büyükşehir Encümeni tarafından gerçekleştirilecek olan ihalede; dükkanlar için tahmini bedeller 15 bin 195 lira ile 27 bin 900 lira arasında değişirken, kafeterya için tahmini kira bedeli ise 150 bin lira olarak belirlendi.
Fahri Kayahan Bulvarı üzerinde 27 dönümlük alan üzerine yapılan Yeni Nikah Sarayı’nın sürekli açık olacak olması sebebiyle de dükkan ihalelerine yoğun talebin olması bekleniyor.
Yaka’da 2 işyeri
Malatya Büyükşehir Belediyesi Encümeni aynı ihalede Yaka Mahallesi’nde bulunan 2 adet dükkanı da Devlet İhale Kanununun 45. Maddesine göre ‘Açık Teklif Usulü’ ile kiraya verecek. İşyeri için 4 bin lira, berber dükkanı için de 2 bin 250 lira tahmini bedel konuldu.
Sözkonusu ihaleyle ilgili bilgilerin Malatya Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesi olan www.malatya.bel.tr adresi ile Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı’ndan temin edilebileceği kaydedildi.


 

Yeni Nikah Sarayı’nda 9 Yaka Mahallesi’nde De 2 Dükkan İhaleyle Kiraya Verilecek Çilesiz Mahallesi Açık Teklif Usulü Yaka Mahallesi Yeni Nikah Sarayı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”