Başlığım

Arguvan'da yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arguvan’da da çalışmaları devam ediyor.

Arguvan'da yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları devam ediyor
Arguvan'da yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları devam ediyor admins
Bu içerik 886 kez okundu.

Arguvan ilçe merkezinde asfaltlama çalışmalarının yanı sıra farklı birçok noktada yeni yol açma, genişletme ve stabilize çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi şimdi de 2 grup yolunda, genişletme ve asfaltlama çalışması yapıyor.

Arguvan ve mahallelerinin ulaşımını kolaylaştıracak olan 23 kilometre uzunluğundaki Karahöyük, Ermişli, Çayırlı, Koyuncu grup yolu birinci etap çalışmaları kapsamında 13 kilometrelik bölüm, standartlara uygun hale getiriliyor. Çalışmalar kapsamında 4 metre genişliğindeki yol 7 metre genişliğine çıkarıldı.

Ayrıca, 17 kilometre uzunluğundaki Güvençli, Çevreli, Hakverdi grup yolunda da genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor.

4 metreden 7 metreye çıkarıldı

2 grup yolunda altyapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, yol güzergahında kalan dere yataklarına çeşitli çaplarda büzler yerleştirirken, yol kenarlarında da kotları düşürerek, yolların uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi 23 kilometre uzunluğundaki Karahöyük, Ermişli, Çayırlı, Koyuncu grup yolunun birinci etap çalışmaları kapsamında 13 kilometrelik bölümünde birinci kat asfalt, 10 kilometrelik bölümünde ise ikinci kat asfalt yapacak.

17 kilometre uzunluğundaki Güvençli, Çevreli, Hakverdi grup yolunun tamamında ise birinci kat asfalt çalışması yapılacak.

Çalışmaların daha hızlı ve verimli olabilmesi için Arguvan’daki iş makinesi ve personel sayısını artıran Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını en kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyor.

 

Arguvan'da yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları devam ediyor Karahöyük Ermişli Çayırlı Güvençli Çevreli Hakverdi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”