Başlığım

Yeni Nikah Sarayı’nda Çalışmalar Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen yeni Nikah Sarayı’nda çalışmalar y devam ederken, gerek mimarisi, gerekse de fiziki özellikleri ile dikkat çekiyor.

Yeni Nikah Sarayı’nda Çalışmalar Sürüyor
Yeni Nikah Sarayı’nda Çalışmalar Sürüyor admins
Bu içerik 1129 kez okundu.

Yeşilyurt İlçesi, Çilesiz Mahallesi Fahri Kayahan Bulvarı üzerinde 27 dönümlük alana yapılan yeni Nikah Sarayı, 5.300 m2’lik inşaat alanına sahip. Alışılmışın dışında Nikah kıyımının yanı sıra, düğün, davet, alışveriş mekanları, kafeterya gibi unsurları bünyesinde barındıran yeni Nikah Sarayı’nda son çalışmalar yapılıyor. Çevre düzenleme çalışmalarının yanı sıra ince işçiliğin devam ettiği Saray inşaatında; ses yalıtım, iklimlendirme, elektrik gibi sistemler tamamlanırken, şu anda tavan giydirmeleri yapılıyor.
Her talebe cevap verebilecek salonlar
Malatya ve bölgede nikah alışkanlıklarını değiştirecek olan yeni Nikah Sarayı’nda; vatandaşların her türlü talebine cevap verilebilecek özellikler bulunuyor. İkramlı nikah ve düğünler için saray odası özelliğinde büyük salonun yanı sıra, törenli nikahlar için de düz ve amfi sisteminde 200 ve 300 kişilik 2 salon bulunuyor. Sade nikahlar için ise 20 kişilik bir nikah odası bulunuyor.
Canlı bir yaşam alanı olacak
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yeni Nikah Sarayı, sadece nikahlarda değil, sürekli yaşamın sürdüğü canlı bir mekan olacak. Nikah salonlarının haricinde proje içerisinde bulunan 8 adet dükkan, 1 adet kafeterya, 150 araçlık otoparkı sayesinde, vatandaşlar nikah haricinde de burada zaman geçirip, alışveriş yapabilecekler.
Sonbaharda hizmete girmesi planlanıyor
Özellikle büyük salondaki avize ve bazı kaplamalardan dolayı özel üretimin yapıldığı yeni Nikah Sarayı’nda çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülürken, sonbaharda hizmete girmesi planlanıyor. Malatya ve bölgede örnek olması beklenen yeni Nikah Sarayı, mimari yapısıyla da büyük dikkat çekiyor
 

Yeni Nikah Sarayı’nda Çalışmalar Sürüyor Nikah Sarayı Yeşilyurt İlçesi Çilesiz Mahallesi Fahri Kayahan Bulvarı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”