Başlığım

Büyükşehir Kantarları Denetledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu esnaflar tarafından kullanılan tartı aletlerinin denetimlerini yapıyor.

Büyükşehir Kantarları Denetledi
Büyükşehir Kantarları Denetledi adminf
Bu içerik 1073 kez okundu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ölçü Ayar Memurluğu tarafından buğday pazarında yapılan denetimlerde, esnaflar tarafından kullanılan kantarların sıfır ayarları yapıldıktan sonra üzerine ağırlık bırakılarak herhangi bir arızasının olup olmadığı denetlendi.
Arızalı olan kantarlar, ekipler tarafından yasal işlemler yapılarak tamire gönderilirken, gerekli kontrollerin tamirden geldikten sonra da yapıldığı kaydedildi.
2 ton kapasitesi altındaki bütün kantarları periyodik olarak denetleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, yapılan kontroller de 25 TL. muayene ücreti alıyor. Yapılan kontroller sonrasında dijital kantarlara etiket yapıştırılırken, dijital olmayan kantarlara ise damga vuruluyor.
Muayene yaptırmayanlara cezai müeyyide uygulanıyor
Kanunda belirtilen 2 yılda bir muayene ve kontrol yaptırmayan, damga süresi geçmiş, bozuk veya yasal olmayan ölçü ve tartı aleti kullanan vatandaşlar hakkında Büyükşehir Belediyesi Ölçü ve Ayar Memurluğu tarafından cezai işlem uygulanıyor. Muayene yaptırmayan mükellefler için 2015 yılı için uygulanacak olan idari para cezası miktarı ise 1.674,00 TL.

 

Büyükşehir Kantarları Denetledi Ölçü Ayar Memurluğu esnaflar tartı aletleri buğday pazarı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”