Başlığım

Battalgazi, Tarihi Dokusuyla Turistlerin İlgisini Çekiyor

Battalgazi ilçesi, tarihi dokusuyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Çeşitli ülkelerden gelen 64 öğrenci ve 4 akademisyenden oluşan turist kafilesi, Battalgazi ilçesinin Eski Malatya bölgesinde bulunan tarihi eserleri gezdi.

Battalgazi, Tarihi Dokusuyla Turistlerin İlgisini Çekiyor
Battalgazi, Tarihi Dokusuyla Turistlerin İlgisini Çekiyor adminf
Bu içerik 1075 kez okundu.

Tarihi dokusuyla yerli ve yabancı turistlerin her geçen gün ilgisini çeken Battalgazi ilçesi, Malatya’ya gelen turistlerin ilk uğrak yeri olmaya devam ediyor. Bu kapsamda çeşitli ülkelerden gelen 64 öğrenci ve 4 akademisyenden oluşan turist kafilesi, Eski Malatya’da bulunan tarihi mekanları gezerek bilgiler aldı. Turist kafilesi ilk olarak Battalgazi Belediyesi’ne ait Tur Otobüsü ile Silahtar Mustafa Paşa Kervan Sarayı’nı, ardından da Ulu cami, Kanlı Kümbet ve Sanat Sokağı’nı gezerek, bol bol fotoğraf çektiler. Tarihi eserler hakkında rehberlerden bilgiler alan kafile, Eski Malatya’dan memnun ayrıldılar.

Battalgazi Tarihi Dokusuyla Turistlerin İlgisini Çekiyor turist kafilesi Silahtar Mustafa Paşa Kervan Sarayı’nı Ulu cami Kanlı Kümbet Sanat Sokağı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir
Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir
Başkan Gürkan'ın Öğretmenler Gününü Kutladılar
Başkan Gürkan'ın Öğretmenler Gününü Kutladılar