Başlığım

Hürriyet Parkı Peyzaj Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya'nın simge noktalarından birisi olan ve halk arasında Hürriyet Parkı olarak bilinen İsmet Paşa Parkında sürdürülen Peyzaj Düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Hürriyet Parkı Peyzaj Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor
Hürriyet Parkı Peyzaj Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor admins
Bu içerik 1099 kez okundu.

20 dönümlük park alanı içerisinde altyapı çalışmaları kapsamında; yağmursuyu drenaj, kanalizasyon, içmesuyu şebeke hatları tamamen yenilenirken, ayrıca aydınlatma, ağaç aydınlatma ve park sulama hatları bitirildi.
Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Malatya merkezde önemli bir yeşil alan ve dinlenme parkı olan Hürriyet Parkı Peyzaj Düzenleme çalışmaları çerçevesinde, lokanta, kafe-lokanta, biolojik gölet, wc-lavabo grupları, bakım odası, zabıta karakolu, çocuk oyun parkı ile nikah dairesi için otopark bulunuyor.
8.5 dönüm yeşil alan
Her yönüyle tamamen vatandaşların kullanımına yönelik yapılan düzenleme çalışmalarında toplam 20 bin 460 m2’lik alanın 8 bin 456 m2’lik kısmı yeşil alan, bin 800 m2’lik alan biolojik gölet, tartar koşu pisti, spor aletleri, yürüyüş yolları ve oturma grupları yer alıyor.
Sonbaharda hizmete girecek
Ağaçlara zarar verilmemesi için altyapı şebeke çalışmalarının titiz bir şekilde sürdürüldüğü peyzaj düzenleme çalışmalarının bugüne kadar yavaş ilerlediği belirtilirken, bundan sonraki çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüleceği ve sonbaharda hizmete gireceği bildirildi.
Çakır: Eski güzelliğine kavuşturacağız
İsmet Paşa Parkı'nın Malatya'nın sembol noktalarından biri olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır; “Zaman içerisinde yıpranan ve güzelliğini kaybetmeye başlayan bu parkımızı canlandırmak, eski güzelliğine kavuşturmak ve Malatya'ya tekrar kazandırmak için güzel bir proje hazırlayarak, çalışmalara başladık. Şu anda çalışmaların büyük ve önemli bölümünü tamamladık. Altyapı çalışmaları ağaçlardan dolayı çok yavaş ilerledi. Ama artık geri kalan işleri hızlı bir şekilde bitirerek, kış mevsimine girmeden önce hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

 

Hürriyet Parkı Peyzaj Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor yağmursuyu drenaj kanalizasyon içmesuyu şebeke hatları Hürriyet Parkı Peyzaj Düzenleme İsmet Paşa Parkı Ahmet Çakır
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”