Başlığım

Damızlık Koç’lar Dağıtıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hibe programı kapsamında, Malatya genelinde küçükbaş hayvancılıkla uğraşan çiftçilere, yüzde 80'i devlet destekli damızlık koç dağıtımı yapıldı.

Damızlık Koç’lar Dağıtıldı
Damızlık Koç’lar Dağıtıldı admins
Bu içerik 1460 kez okundu.

Proje kapsamında Akçadağ'dan 9, Arapgir'den 2, Battalgazi'den 1, Darende 11, Hekimhan'dan 3, Pütürge'den 1, Yazıhan'dan 2 ve Yeşilyurt’tan 1 yetiştiricilere 148 baş damızlık Akkaraman ırkı koç dağıtıldı.
Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il Müdürü Ali Selvi, "Bakanlığımız tarafından üreticilerimize, Doğu Anadolu Projesi (DAP), Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP), Konya Ovası Projesi (KOP), Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki illerde, mevcut işletmelerin et üretiminde verimlilik ile kalitenin artırılması ve bölgesel kalkınmayı sağlamaya yönelik destekler verilmektedir. Ulaş Tarım İşletmesinden 12-30 aylık erkek damızlık koçlar seçilerek, Malatya genelinde küçükbaş hayvancılık yapan 30 yetiştiriciye yüzde 80'i devlet destekli Akkaraman ırkı 148 damızlık koç dağıtılmıştır. Teslim edilen damızlık hayvanların seçimi, et verimlilikleri ve ikizlik oranları yüksek olan ana babalardan elde edilen yavrulardan yapılmıştır." dedi.
Ulaş Tarım İşletmesinde damızlık koç seçimini, İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Fuat Koşar ve Veteriner Hekim M. Emin Yurtseven ile yetiştirici temsilcileri yaptılar.

 

Damızlık Koç’lar Dağıtıldı Doğu Karadeniz Projesi Konya Ovası Projesi DOKAP GAP Akçadağ Arapgir Battalgazi Darende Hekimhan Pütürge Yazıhan Yeşilyurt
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”