Başlığım

Bir Litre Atık Yağ, 1 Milyon Litre Suyu Kirletiyor

Battalgazi Belediyesi tarafından bitkisel yağ kullanan işyerlerinde denetimlerin aralıksız devam ettiği belirtildi. Denetimlerin yapıldığı işyerlerinde ise, atık yağların usulüne uygun bir şekilde geri dönüşüme kazandırıldığı görüldü.

Bir Litre Atık Yağ, 1 Milyon Litre Suyu Kirletiyor
Bir Litre Atık Yağ, 1 Milyon Litre Suyu Kirletiyor admins
Bu içerik 1455 kez okundu.

Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü denetim ekipleri tarafından bitkisel yağ kullanan işyerlerinde denetimler aralıksız devam ediyor. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çevre denetim ekipleri, bitkisel yağ kullanan işyerlerinde denetimlerde bulundu. Denetimler esnasında bitkisel yağ kullanan iş yerleri, atık yağların geri dönüşüme kazandırılması noktasında bilgilendirilirken, esnafların bu konuda duyarlı oldukları belirtildi. Battalgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, toplanmayan ve lavaboya dökülen her 1litre bitkisel atık yağın, 1 milyon litre yer altı suyunu kirlettiği gerçeğinden yola çıkılarak, Battalgazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çevre denetim ekipleri tarafından bitkisel yağ kullanan işyerlerinin denetlendiği belirtildi. Açıklamada, bitkisel atık yağların geri dönüşüme kazandırılması noktasında, işyerlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarla sözleşme yapmaları ve düzenli olarak atık yağların toplanmasının amaçlandığı kaydedildi.

Bir Litre Atık Yağ 1 Milyon Litre Suyu Kirletiyor bitkisel yağ Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Selahattin Gürkan atık yağ
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”