Başlığım

Bayat Ekmek Kutuları’nda Aylık 17 Ton Ekmek Toplanıyor

Ekmek israfının önüne geçmek için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Bayat Ekmek Kutusu’ uygulaması önemli sonuçlar verdi.

Bayat Ekmek Kutuları’nda Aylık 17 Ton Ekmek Toplanıyor
Bayat Ekmek Kutuları’nda Aylık 17 Ton Ekmek Toplanıyor admins
Bu içerik 1391 kez okundu.

Nisan ayında başlanan uygulama sayesinde aylık ortalama 17 ton dolayında ekmek toplanıyor.
Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’ne bağlı Atık Yönetim ve İlaçlama Şube Müdürlüğü tarafından Nisan ayında başlatılan ‘Bayat Ekmek Kutusu’ uygulamasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
Aylık 17 ton bayat ekmek toplanıyor
Şehir genelinde 150 noktaya yerleştirilen Bayat Ekmek Kutuları’na aylık ortalama 17 ton dolayında vatandaşlar tarafından ekmek bırakılıyor.  Bırakılan bu ekmeklerin bir kısmı yaban hayvanlarına yem olarak bırakılırken, bir kısmı da süt üreticileri ile evcil hayvan besleyenler tarafından alınıyor.
Az personelle çok iş
Toplam 1 araç ve 3 personel tarafından toplanan bayat ekmekler sayesinde bir taraftan israfın önüne geçilirken, bir taraftan da milli servetin zayi olması önleniyor. Vatandaşlar tarafından da büyük destek gören 150 noktadaki ‘Bayat Ekmek Kutuları’nda biriken ekmekler düzenli olarak 1’i şoför, 2’si toplama personeli olmak üzere toplam 3 personel tarafından düzenli olarak toplanıyor. Toplanan ekmekler ise; hayvan barınağı, kaptaj ve su depoları, milli parklar ve başıboş hayvanlara bırakılırken, ayrıca süt satıcıları ile hayvan besleyicilerine de veriliyor.
Hassasiyet gösteren vatandaşlara teşekkür
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Bayat Ekmek Kutusu’ uygulamasına gösterilen ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür edilirken, bırakılan ekmeklerin ıslatılmadan, kuru olarak bırakılması gerektiği kaydedildi. Islatılan ekmeklerin, toplanan diğer ekmeklere de zarar verdiği belirtilerek, ihtiyaç olması halinde başka noktalara da bayat ekmek kutusu konulabileceği belirtildi.


 

Bayat Ekmek Kutuları’nda Aylık 17 Ton Ekmek Toplanıyor Bayat Ekmek Kutuları hayvan barınağı kaptaj su depoları milli parklar başıboş hayvan
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”