Başlığım

Çarmuzu Bulvarı Kuzey Kuşak Yolu’na Bağlanıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir, Çarmuzu Bulvarı Kuzey Kuşak Yolu’na bağlanıyor

Çarmuzu Bulvarı Kuzey Kuşak Yolu’na Bağlanıyor
Çarmuzu Bulvarı Kuzey Kuşak Yolu’na Bağlanıyor admins
Bu içerik 1178 kez okundu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşilyurt, Çarmuzu, Tecde, Dilek, Yaka, Çilesiz gibi bölgelerde açılan ve genişletilen yollar, şehrin planlı gelişmesine önemli katkılar sunuyor.
7 metrelik yol 50 metreye çıkıyor
Geçtiğimiz yıllarda Çarmuzu yolunu 4 kat genişleterek bulvar niteliğine kavuşturan Malatya Büyükşehir Belediyesi, bu yolun devamında 1300 metre uzunluğundaki 7 metrelik yolu da 50 metreye çıkarıyor. Bu yolda yapılan genişletme çalışmaları kapsamında, yol güzergahında bulunan 12 ev istimlak edilerek, yıkım çalışmalarına başlandı.
Çakır: Malatya’ya çok güzel bulvarlar kazandıracağız
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Çarmuzu bölgesinde yapılan yol genişletme çalışmalarını yerinde inceledi.
Yolların şehrin gelişmesine önemli katkılar sunduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu dönemde Malatya’ya çok güzel bulvarlar kazandıracaklarını söyledi. Açılan ve genişletilen yolların şehrin gelişmesinin yanı sıra trafikte de önemli ölçüde rahatlama sağladığını kaydeden Başkan Çakır, “Dolayısıyla şehrin ulaşımı ile kavşak, kaldırım, çevre ve peyzaj düzenlemeleri ile birlikte şehrimizin kimliği değişiyor. Çarmuzu yolumuzu Kuzey Kuşak yolumuza bağlıyoruz” dedi.
12 ev istimlak edildi
Çevre yolu ile Kuzey Kuşak Yolu arasındaki bağlantı yolunun toplam 2.6 kilometre uzunluğunda bir yol olduğunu söyleyen Başkan Çakır,  “7 metre genişliğindeki bu yolu geçtiğimiz dönem içerisinde yaklaşık 35 evi kamulaştırarak açma ve genişletme çalışması gerçekleştirkdik. Şu an itibariyle kalan 1300 metrelik alandaki çalışmalarımız devam ediyor.
Bu yol güzergahında bulunan 22 evden 12 tanesinin müştemilat bedelleri ödenerek belli bir aşamaya getirildi. Bu bölgede de yol genişliğini 7 metreden 50 metreye çıkarıyoruz.  Çalışmalar tamamen bittiğinde Kuşak Yoluna bağlanan ana arter yolunu açmış olacağız” şeklinde konuştu.

Çarmuzu yolunun tamamlanmasıyla birlikte; Şehir Mezarlığı, Hal Binası, Hizmet Grupları Sitesi ve Galericiler Sitesinin trafik akışının buradan sağlanacağını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bu yolun tamamlanması ile trafikte büyük bir rahatlama olacak. Aynı şekilde bu yolumuz Hatunsuyu’na kadar devam eden bir yolumuz. Hatunsuyu tren yolu üst geçidine kadar olan bölümü de açmayı planlıyoruz” dedi.
Malatya’nın dörtbir yanında çalışmalar devam ediyor
Malatya genelinde yapılan önemli çalışmalarla ilgili de kısa bilgiler veren Başkan Çakır, özetle şöyle devam etti:
“Şu an Dilek bulvarı çalışmaları devam ediyor. Oradaki yolumuz da 3-4 katı genişletiliyor. Aynı zamanda Tecde yolu 50 metreye genişletiliyor. Güney Kuşak Yolunda da çalışmalarımız devam ediyor. Orada 2500 civarında mezarı nakletmek zorunda kaldık. dedi.
 

Çarmuzu Bulvarı Kuzey Kuşak Yolu’na Bağlanıyor Yeşilyurt Çarmuzu Tecde Dilek Yaka Çilesiz Şehir Mezarlığı Hal Binası Hizmet Grupları Sitesi Galericiler Sitesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
Başkan Güder’den Baro Başkanı'na “Hayırlı Olsun” Ziyareti
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi