Başlığım

İstanbul'da Arguvan Rüzgarı Esti

Beyoğlu Tünel önünden Galatasaray Lisesi önüne kadar yapılan 12. ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ tanıtım etkinliği yürüyüşü vakıf ve Yöre Derneklerinin ortak katılımı ile başarılı şekilde gerçekleştirildi. Etkinlik, Ulusal ve yerel Medya’nın büyük ilgisini çekti.

İstanbul'da Arguvan Rüzgarı Esti
İstanbul'da Arguvan Rüzgarı Esti adminf
Bu içerik 1062 kez okundu.

Tünel önüne Şotik Halk Oyunları Ekibi davul zurna eşliğinde halaylar çekti. Arguvan Vakfı pankartı arkasında sayıları 3000’i bulan Arguvanlılar ile yürüyüşe başlandı. Yürüyüş esnasında yöresel kıyafetler giyen görevliler, yoldan geçenlere kayısı paketleri, festival tanıtım broşürleri dağıttılar. Yine yürüyüş esnasında sanatçılar türküler söylediler. Yoldan geçen yabancı turistlerin ilgisi ise görülmeye değerdi.

Galatasaray Lisesi önüne varıldığında ise Basın açıklaması için Vakıf Başkanımız Hasan Aydın mikrofonu aldı ve Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş’ a verdi. Mehmet Kızıldaş konuşmasında ; Değerli basın mensupları ve değerli Arguvanlılar, Arguvan Anadolunun coğrafi anlamda çok küçük bir ilçesi ama Arguvanlılar yüreği büyük ,özverili , barışsever, aydın, çağdaş demokrat devrimci insanlar. Bugün burada 12.sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Arguvan Türkü Festivali tanıtım toplantısı yapıyoruz. Arguvan türküleri, herkesin kendisinden bir parça bulduğu türkülerdir. Sevda türkülerinin söylendiği ve sılanın aşkın, özlemin türkülerinin söylendiği en güzel ayrılık türkülerinin söylendiği Arguvan türküleridir. Bugün burada bizler İstanbul ‘ da ki tüm demokrat kuruluşlar, Arguvanlı başta vakfımız olmak üzere sivil toplum örgütleriyle herkesi 25-26 Temmuz 2015 tarihlerinde düzenleyeceğimiz 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivaline davet için buradayız. Hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyor ve Arguvan’ a bekliyoruz dedi ve devamında Vakıf Başkanımız Hasan Aydın basın bildirisinde ;


 Kravat online alışverişi. Kravat modelleri, kravat çeşitleri, örgü kravat, ipek kravat, saten kravat. Değerli Basın mensupları, Türkü dostları ve katılımcılar,

 Bugün burada buluşmamızın amacı, bu yıl 12.sini düzenleyeceğimiz Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’ni kamuoyuna duyurmaktır.

25-26 Temmuz 2015 tarihlerinde Arguvan ‘da yapılacak olan, Türkü Festivalimize her yıl olduğu gibi, bu yılda birbirinden değerli sanatçı dostlarımız katılacaktır.


İki gün sürecek olan festivalimizde,  sanatçılarımızın yanı sıra  iki ayrı panel , fotoğraf sergisi,  köy gezisi ve film gösterimi gibi bir çok renklilik bir arada olacaktır.

Değerli basın mensupları ve türkü severler, bizler Arguvan’ lılar olarak, Arguvan türkülerini ve kültürel değerlerini yaşatmak bu zenginliği ülkemize ve dünya ya tanıtmak istedik.

Arguvan türkülerini tüm dünya müzikleriyle buluşturmayı amaçladık. Bunu da önemli ölçüde başardığımızı söylemek istiyorum. Her yıl festivalimize farklı bölge ve uluslararası sanatçılarıda davet ederek müziğin evrenselliğini, kardeşliğini festivalimize taşıdık. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali  bizlere her yıl on binlerce insanı Arguvan ‘da buluşturmanın gururunu yaşatıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda ,Yurt içi ve yurt dışından katılımın daha da artacağını ön görüyoruz.

 Arguvan Belediyesi’ nin ev sahipliğinde, Arguvan Vakfı ve Arguvan derneklerimizin ortak organizasyonuyla hazırlıklarını yürüttüğümüz bu büyük buluşmanın tüm hazırlıkları tamamlanmıştır. 25-26 Temmuz 2015 tarihlerinde tüm halkımızı ve tüm türkü seven dostlarımızı kardeşlik, dostluk,temelinde, farklılıklarımızın  Arguvan’ da harmanlanması için, barış için ,türkülerimizi birlikte haykırmak için, buluşmaya davet ediyoruz sözleriye noktaladı.

İstanbul'da Arguvan Rüzgarı Esti Arguvan Belediyesi Arguvan Vakfı 12. ULUSLARARASI ARGUVAN TÜRKÜ FESTİVALİ Arguvanlılar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”