Başlığım

Arguvan Türkü Festivali İptal Edildi

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin iptal edildiğini açıkladı.

Arguvan Türkü Festivali İptal Edildi
Arguvan Türkü Festivali İptal Edildi adminf
Bu içerik 1112 kez okundu.

Başkan Kızıldaş “Kobani'de kreş olarak kullanılan bir binanın bahçesine park inşa edilecekti. Kreşin içinin düzenlenmesi, duvarlarına resim çizilmesi, boyanması, kreşin yaşar hale getirilmesi gibi niyetleri vardı. Ama bu ülkede ekmek almaya gidenler gibi Kütüphane yapmak isteyenleri de cezalandırdılar. Özgürlük, eşitlik, kadın devrimi ve gençlik iradesi ile yola çıkan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu “Kobani'yi Beraber Savunduk, Beraber İnşa Ediyoruz" diyordu. Ölümlerin sorumluları uygulanan politikalar ve bunların kararını alıp uygulayanlardır. Bu terör örgütü ile işbirliği yapanlardır. Suruç’taki hain saldırı yüreklerimizi yaktı. 32 evladımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Arguvan Vakfı ve Derneklerimiz ile yaptığımız değerlendirme sonrasında 25-26 Temmuz tarihlerinde düzenleyeceğimiz 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nin yaşanan bu katliam sonrasında iptal edilmesi yönünde bir karar aldık. Acımız sonsuz ama mücadelemiz devam edecek. Bu acılar bizleri daha da kamçılayacaktır.

Gencecik evlatlarımızı kaybetmenin acısı tarifsiz. Terörü ve onu besleyenleri lanetliyoruz." diye konuştu.

Arguvan Türkü Festivali İptal Edildi 12. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali Kobani Kobane Suruç Şanlıurfa Mehmet Kızıldaş Arguvan Belediyesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”