Başlığım

Valilik Bayramlaşma Töreni Düzenledi

Vali Süleyman Kamçı’nın ev sahipliğinde düzenlenen resmi bayramlaşma töreninde Malatya milletvekilleri, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları, resmi kurum ve kuruluşlar, askeri erkân, sivil toplum kuruluşların yönetici ve temsilcileri ve vatandaşlar bir araya geldi.

Valilik Bayramlaşma Töreni Düzenledi
Valilik Bayramlaşma Töreni Düzenledi adminf
Bu içerik 1009 kez okundu.

Bayramlaşmanın ardından konuşma yapan Vali Kamçı; ”Milli ve manevi değerlerimizin gözle görülür bir şekilde öne çıkmasına, kardeşlik duygularımızın pekişmesine ve sahip olunan imkânların paylaşılmasına vesile olan özel günlerimiz vardır. Bizleri bir ve diri tutan, inanç dünyamızın güzelliğini ve berraklığını yansıtan Ramazan Bayramı da bu müstesna günlerdendir.

   Eşin dostun özlem ve muhabbetle kucaklaştığı, yoksulların ve kimsesizlerin hatırlandığı, küskünlüklerin ve kırgınlıkların yerini sevgiye dostluğa terk ettiği bu günler, toplumsal dayanışma arzumuzun ve birlikte yaşama sevincimizin ruhlarda ve gönüllerde yer etmesinin de önemli dayanaklarından birisidir. Milletimizin manevi değerleri arasında önemli bir yeri olan Ramazan Bayramı, İslam âleminin sevinç ve neşe günü olmakla beraber, bütün insanlığa da barış ve kardeşlik müjdelemektedir. Bu nedenle bayramın amacına uygun bir şekilde idrak edilebilmesi en büyük temennimizdir.

   Bu duygu ve düşünceler içerisinde siz değerli konuklarımızın, Aziz Malatya Halkının, Necip Türk Milleti’nin ve bütün İslam Âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, bayramın bütün insanlığa barış getirmesini diliyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

   Malatya Büyük Şehir, Battalgazi ve Yeşilyurt İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine de katılan Vali Kamçı daha sonra Erkek Yetiştirme Yurdunu, Miad Sevgi Evlerini ve Huzurevi’ni ziyaret etti. Ziyaretlerde 2. Ordu Kur. Bşk. ve Garnizon Komutanı Tümg. Mehmet Akyürek, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz İl J. Komutanı J. Albay Şerafettin Yılmaz, ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Faruk Nalçacı’ da yer aldı.

    Erkek Yetiştirme Yurdunda kalan gençlerle sohbet eden Vali Kamçı ve beraberindekiler bayramlaşma sonrası bayram harçlığı vererek Miad Sevgi Evlerine geçtiler. Burada kalan çocuklarla da sohbet eden Vali Kamçı, Devletin kendilerine her türlü imkânı sağladığını kendilerinin her türlü ihtiyacını karşıladığını söyleyerek onlarında devlete, millete, bayrağa saygı göstermelerini, çok çalışmalarını ve başarılı olmalarını istedi. Vali Kamçı ve diğer ziyaretçiler çocuklara bayram harçlığı verdikten sonra 0-6 yaş gurubu çocukların kaldığı evleri de ziyaret ederek onlara oyuncak hediye edip çocuklarla yakından ilgilendiler. Huzurevini ziyaretinde de Huzurevi sakinlerine ikram edilen bayram tatlısından da yiyen Vali Kamçı hepsinin bayramlarını tek tek kutladı ve sağlıklı ve hayırlı bayramlar dileyerek Huzurevinden ayrıldı.

Valilik Bayramlaşma Töreni Düzenledi Süleyman Kamçı Mehmet Akyürek Vedat Yılmaz Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz Faruk Nalçacı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”