Başlığım

Belediye Otobüsleri, Bayramın 1. Günü ücretsiz

17-19 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak olan Ramazan Bayramı’nda vatandaşların sorun yaşamamaları için Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir dizi tedbirler alındı.

Belediye Otobüsleri, Bayramın 1. Günü ücretsiz
Belediye Otobüsleri, Bayramın 1. Günü ücretsiz adminf
Bu içerik 1423 kez okundu.

Konuyla ilgili olarak Basın Yayın Tanıtım ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü tarafından verilen bilgilere göre, vatandaşların rahat bir şekilde ziyaretlerini yapmalarının yanı sıra bayram süresince herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen Başkanlığı’nda bir koordinasyon toplantısı düzenlendiği bildirildi.
Koordinasyon toplantısına Genel Sekreter Arif Emecen’in yanı sıra Genel Sekreter Yardımcıları, daire başkanları ve bazı müdürler katıldı.
Düzenlenen toplantı neticesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan bayram tedbirleri Şöyle:
BELEDİYE OTOBÜSLERİ BAYRAMIN BİRİNCİ GÜNÜ ÜCRETSİZ
Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Bayramın birinci günü toplu taşıma araçları, mezarlıklar başta olmak üzere Malatya genelindeki tüm hatlarda 06.00 – 18.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek.
MOTAŞ tarafından Şehir Mezarlığı Hattına ek seferler konularak, vatandaşların daha rahat bir şekilde mezarlığa ulaşmaları sağlanacak. Ayrıca, 14 Temmuz Pazartesi gününden itibaren tüm hatlarda son sefer saatleri ise bayrama kadar uzatıldı.   

Son sefer saatleri uzatılan hatlar:

Sayı

Hat Kodu

Hat Adı

Son Seferi Saati

Uzatılan Sefer Saati

1

1C

İSTASYON-ÇÖŞNÜK

23:45

00:20

2

2D

BOSTANBAŞI - MERKEZ

23:20

00:20

3

5A

YEŞİLTEPE - MERKEZ

23:40

00:30

4

6A

ŞEYHBAYRAM

23:30

00:30

5

ÖZALPER-İNDERESİ

23:32

00:20

6

8B

TOKİ - MERKEZ

23:40

00:30

7

9B

ÇİLESİZ - MERKEZ

23:15

00:30

8

10Z

TURGUT ÖZAL MH. - ZAFER MAH.

23:15

00:30

9

12V

HAVA LOJMANI - VALİ KONAĞI

23:30

00:30

10

152

MAŞTİ - YAKINKENT

23:40

00:30

11

250

BATTALGAZİ - ŞİREPAZARI

23:30

00:30


 

Öte yandan Bayram süresince bazı cadde ve sokaklarda uygulanan parkometre de ücretsiz olacak.
MEZARLIKLAR BAYRAMA HAZIR
Şehir Mezarlığı ile diğer mezarlıklarda periyodik temizlikler yapılırken, Şehir Mezarlığı’nda özellikle ilk gün, giriş ve çıkışlarda herhangi bir sorun yaşanmaması için Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından gerekli tedbirler alınacak. Ayrıca, Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından da Mezarlık yolunda ve mezar içi yollarda yol çizgileri ve boyamalar yapılarak Bayrama hazır hale getirildi. Yine şehir genelinde tüm sinyalizasyon sistemlerinin bakımı yapılarak, varsa arızalar giderilmesi için çalışmalar yoğun şekilde sürdürülüyor. .
CADDE VE SOKAKLAR İLE CAMİ AVLULARI YIKANACAK
Büyükşehir Belediyesi tarafından Bayram öncesinde merkezdeki tüm ana cadde ve sokaklarda temizlik yapılarak yıkanacak. Ayrıca ilçe belediyeleri ile de koordinasyon sağlanarak ilçe merkezlerindeki caddelerde de temizlik ve yıkama işleri gerçekleştirilecek.
Bayramdan önce tüm camilerin avluları ve Bayram namazı kılınacak mekanlar yıkanarak, cami çevrelerinde gerekli bakım ve tamiratlar yapılacak.
İLGİLİ BİRİMLER BAYRAM SÜRESİNCE MESAİ YAPACAKLAR
Vatandaşların daha rahat ve sorunsuz bir şekilde bayramlarını geçirmeleri amacıyla Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan hizmet birimlerinin bayram süresince mesai yapacakları kaydedildi.
Ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezi de Bayram süresince hizmet vermeye devam edecek. Vatandaşlar, gerektiğinde Çağrı Merkezi’nin 444 51 44 numaralı telefonunu arayabilecekler.
BAYRAMDA AÇIK KALACAK EKMEK SATIŞ BÜFELERİ
Malatya Büyükşehir Belediyesi MEGSAŞ Şirketine bağlı ekmek satış büfeleri de Ramazan Bayramı süresince, vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.
Ramazan Bayramı süresince açık kalacak ekmek satış büfeleri:
1- Çevre Yolu 2- Akpınar, 3- Battalgazi, 4- Sıtmapınarı, 5- Kernek, 6- Emeksiz
7- TOKİ 1. Etap, 8- TOKİ 2. Etap, 9 – Beydağı Devlet Hastanesi, 10 – Malatya Devlet Hastanesi 11 – Köy Garajı, 12- Doğu Garajı, 13- Yeni Camii önü, 14- Emekliler Parkı

 

Belediye Otobüsleri Bayramın 1. Günü ücretsiz Arif Emecen Akpınar Çevre Yolu Malatya Devlet Hastanesi Köy Garajı TOKİ
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”