Başlığım

Başkan Çakır Engellilere İftar Yemeği Verdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Dede Korkut Restaurant’da verilen iftar yemeğinde engellilerle bir araya geldi.

Başkan Çakır Engellilere İftar Yemeği Verdi
Başkan Çakır Engellilere İftar Yemeği Verdi admins
Bu içerik 1057 kez okundu.

İftar yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Kent Konseyi Engelliler Merkezi Müdürü Seyit Soner Yılmaz, engelli dernek yetkilileri, engelliler ve engelli yakınları katıldı.
Sıcak bir ortamda gerçekleşen iftar programında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, engellilerle tek tek ilgilenip, sohbet ederken yaptığı konuşmada engellilerin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.
Malatya’da faaliyet gösteren onlarca engelli derneği ve spor kulübü olduğunu kaydeden Başkan Çakır, Büyükşehir Belediyesi’nin toplumun her kesimine olduğu gibi engellilere yönelik de çok güzel çalışmaları olduğunu söyledi.
Başkan Çakır, “Sorunlar bitmeyecek ama bu sorunlara çözüm bulmamız gerekiyor. Bir yandan sorunlara çözüm bulmaya çalışırken, bir yandan da geleceğe yönelik projelerimiz var. İnşallah bunları bir bir hayata geçireceğiz. Kent konseyimiz çok önemli çalışmalar yapıyor. Kent Konseyi Genel Sekreterimiz Ali Bey ve Engelliler Merkezi sorumlumuz Soner beye teşekkür ediyorum. Engelliler merkezimizi bugüne kadar belli bir aşamaya getirdiler. Hizmetleri daha da artırmak adına Engelliler Merkezimizi bir müdürlüğe dönüştüreceğiz. Tek amacımız engelli kardeşlerimizin sorunlarına daha çabuk ve kalıcı çözümler üretebilmek. Eğitim gören 200’ün üzerinde engelli kardeşimizden 75’inin kadro alması bizleri çok sevindirdi: Bu yöndeki çalışmalarımız devam edecek. Sahadaki tüm engelleri kaldırmak bizim görevimiz. Bunun için çalışıyoruz” dedi.
Davete katılan engelli ve ailelerine teşekkür eden Başkan Çakır, her zaman engellilerle birlikte olduklarını sözlerine ekledi.

Başkan Çakır Engellilere İftar Yemeği Verdi Ahmet Çakır Ali Yıldırım Kent Konseyi Seyit Soner Yılmaz
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”