Başlığım

Fahri Kayahan,Karakavak ve Şahnahan Mahallelerinde Yol, Asfalt Çalışması

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Karakavak Mahallesi Mesut Caddesi, Fahri Kahayan Mahallesi Güngör Caddesi ve Şahnahan Suluköy’deki bağlantı yolları ve ara sokaklardaki sathi kaplama çalışmalarını yerinde inceledi.

Fahri Kayahan,Karakavak ve Şahnahan  Mahallelerinde Yol, Asfalt Çalışması
Fahri Kayahan,Karakavak ve Şahnahan  Mahallelerinde Yol, Asfalt Çalışması admins
Bu içerik 1256 kez okundu.

Yeşilyurt Belediyesi hizmet alanları içerisinde bulunan yolların bakımı, onarımı, yol açma ve asfalt işleri, fen işleri müdürlüğü ekipleri tarafından yoğun bir çalışmayla devam ediyor.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Karakavak Mahallesi Mesut Caddesinde devam eden asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. Daha sonra Fahri Kayhan Bulvarı Güngör Caddesi geçen Başkan Polat, yetkililerden yapılan çalışmalara ilişkin detaylı bilgiler aldı. Fen İşleri Müdürlüğü Yetkililerinde hazır bulunduğu inceleme sırasında Başkan Polat, kaldırım yapım işinin yanı sıra kullanılamaz hale gelen yolların tamiratının ve düzeltilme işlemlerinin en kısa sürede tamamlanması için gereken talimatları verdi.

ŞAHNAHAN SULUKÖY’DE YOL AÇMA VE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Yeşilyurt Belediyesi hizmet bölgesinde yer alan kırsal mahallelerin yollarının düzeltilmesi, bozuk olan yolların asfaltlama işine büyük önem veriyor.

Kırsal mahallelerin ara bağlantılı yolların yanı sıra kayısı bahçeleri arasında kalmış stabilize yollardaki sorunların giderilmesi için geniş çaplı bir çalışma başlatan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Muhtarlar ve mahalle sakinlerinden gelen taleplerin yanı sıra teknik ve alt yapı incelemelerin ardından Şahnahan Mahallesi Suluköy’deki bozuk olan yolların asfalt döküm çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Başkan Polat, kayısı bahçelerinde çalışan vatandaşlar ve yoldan geçen mahalle sakinleriyle selamlaşıp sohbet ederken, bazı vatandaşlar devam eden asfalt döküm işlerinden dolayı Başkan Polat’a teşekkür ettiler.

POLAT, “ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZİN TECRÜBESİNDEN SÜREKLİ YARARLANIYORUZ”

Yeşilyurt Belediyesi olarak Malatya Büyükşehir Belediyesinin deneyimi ve tecrübesinden sürekli yararlandıklarını sözlerine ekleyen Başkan Polat, “Şahnahan Mahallesi Suluköy’deki bağlantı yolları ve ara sokaklardaki sathi kaplama çalışmaları sürüyor. Geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyemizin ekipleriyle koordineli bir çalışma sonucunda Şahnahan Mahallemizde sorunlu olan yollarda sathi kaplama işini yapmıştık. Büyükşehir Belediyesi bizim için her zaman önemli ve değerlidir. Büyükşehir’in tecrübesi bizim tecrübemiz olarak görüyoruz. Yeni yapılanma sürecinde Büyükşehir Belediyesinin tecrübesi ve deneyiminden yararlandık. Onların tecrübesini bizim tecrübemiz olarak gördük. Tecrübe ve birikim bizim için her zaman önemli ve değerlidir” dedi.

Başkan Polat, Belediye olarak Malatya Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere uzun yıllardır Büyükşehir Statüsüyle yönetilen Kayseri, Konya ve Gaziantep Büyükşehir Belediyelerinin tecrübelerinden yararlanmaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediyesi ile geçen yıl yine Şahnahan’da sathi kaplama işinde birlikte çalıştıklarını vurgulayan Başkan Polat, “Yeşilyurt Belediyesi bir yandan yapılanmasını oluştururken bir yandan yol açma, asfalt, kaldırım ve yollarımızın tamirat çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyordu. Şahnahan Mahallemizdeki bir yolumuzun sathi kaplama işinde Büyükşehir Belediyesinden ciddi destek aldık. İl Özel İdareden bizim bünyemize dahil olup yol, asfalt dökümü ve sathi kaplama işinde tecrübeli arkadaşlarımız vardı, ancak ekip kuramamıştık. Ekiplerimizi kurma aşamasındayken Büyükşehir Belediyemizin ekipleriyle birlikte Şahnahan Mahallerimizdeki yolun asfaltlama işi yapmıştık. Şu anda çalışmaların devam ettiği bu yolumuzdaki sathi kaplama işini Yeşilyurt Belediyesi Fen İşlerine bağlı ekipler yapmaktadır.

POLAT, “BİRLİKTE VE KOORDİNELİ ÇALIŞMAK ZAMAN KAYBI VE İSRAFI ÖNLÜYOR”

Biz hizmet belediyeciliğini ön planda tuttuğumuz için çatı ve öncü olarak kabul ettiğimiz Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere Battalgazi Belediyesi ile birlikte aynı hedefe yoğunlaşarak, Malatya’ya hizmet için birlikte çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi Yol-Asfalt Ekibine çok teşekkür ederim, yeri geldiği zaman Büyükşehir Belediyesinin ekipleri bir yerde çalışırken, Yeşilyurt Belediyesinin hizmet alanındaki bir yolda asfalt serimi yapıyor, bazı zamanlarda da Yeşilyurt Belediyesi ekipleri bir yerde asfaltlama işini yaparken Büyükşehir Belediyesinin hizmet alanındaki bir yolu asfaltlıyor. Birlikte ve koordineli çalışmak zaman kaybı ve israfı önlemek içindir. Bizler bu anlayış doğrultunda hep birlikte Malatya’ya hizmet etmek için aynı hedefe doğru koşar adımlarla ilerleyeceğiz.  Hizmet yolunda kervanımız durmadan yol alacaktır” dedi.

Şahnahan Mahallesi Suluköy’de devam eden çalışmalarda görev alan personellere teşekkür eden Başkan Polat, “Fen işleri yol asfalt ekibindeki değerli personelimiz, fedakâr ve özverili bir şekilde çalışarak hizmetlerimizin halka ulaşmasını sağlıyorlar. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz, gayretiniz ve çabanızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Mahalle sakinleri ile kayısı bahçelerinde çalışan vatandaşlar ise rahatsızlık veren toprak yüzeyli yolun asfaltlanmasından dolayı Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür ettiler.

Fahri Kayahan Karakavak ve Şahnahan Mahallelerinde Yol Asfalt Çalışması Fen işleri yol asfalt Kayseri Konya ve Gaziantep Büyükşehir Belediyeleri Şahnahan Fahri Kayhan Bulvarı Karakavak Mahallesi Mesut Caddesi Güngör Caddes
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”