Başlığım

Milletvekili Şahin ve Gürkan, İftar Çadırı’nı Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Battalgazi Belediye İftar Çadırı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Şahin ve Başkan Gürkan, iftar yemeği dağıttı.

Milletvekili Şahin ve Gürkan, İftar Çadırı’nı Ziyaret Etti
Milletvekili Şahin ve Gürkan, İftar Çadırı’nı Ziyaret Etti admins
Bu içerik 980 kez okundu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte geldiği Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı’nda vatandaşların Ramazan ayını tebrik ederek, onlarla bir süre sohbet etti. Daha sonra vatandaşlara iftar yemeği dağıtan Milletvekili Mustafa Şahin, Ramazan ayının önemine dikkat çekti. Şahin, “Cenab-ı Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Yaptığınız ibadetleri kabul ve makbul etsin. Bizim özellikle sosyal belediyecilik anlamında belediyelerimizin yapmış olduğu hizmetler içerisinde ekstra diyebileceğimiz hizmetler arasında bulunuyor. Belediyelerimiz bugüne kadar alt yapı ile alakalı sorunlarla ilgilenirken, halkımıza iftar çadırları ile de hizmetlerini sürdürüyorlar. Önemli bir hizmettir bu. Yolda kalanlar, iftara yetişemeyenler, yaşlı, kimsesiz, fakir, fukaralar için bu iftar çadırları önemlidir. Belediyelerimizin bu çalışmalarından dolayı başkan ve çalışanlarımızdan Allah razı olsun. Bu işe katkı sağlayan iş adamlarımızdan da Allah razı olsun. Bizim inancımızın bizlere yüklemiş olduğu sorumluluk çerçevesinde, sosyal adaletin tesis edilmesi noktasında, tüm inançlardan çok daha farklı bir şekilde bu kültürü bu geleneği yerleştirmiş. Biz bunları yaparken hem dünyamızı hem de ahiretimizi imar etmeye çalışıyoruz. Onun için bu zamana kadar, bu sahada emeği geçen tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Cenab-ı Allah her ibadetin riyasının olduğunu ancak Oruç’un riyasının olmadığını bildiriyor. Oruç tutan insanımız bu ibadeti yapmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Oruç başta olmak üzere tüm ibadetlerimiz disiplin açısından oldukça önemli. Sabretmesini bilen ve bize emrolunan bu ibadeti yerine getirirken iftara bir dakika bile kalsa yiyip içmiyoruz. Ta ki ezan okunana kadar. Akşamla sahur arasında bize tanınan hakları sonuna kadar kullanıyoruz. Hep bize emredilen kurallar içinde oruç ibadetimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Disiplin açısından bu son derece önemlidir. Sırf Allah korkusundan dolayı ibadetlerimizi yerine getiriyoruz. Cenab-ı Allah bize bu günleri yaşattığı için ona hamdu sena olsun” dedi.

İslam coğrafyasında akan kanın durması temennisinde de bulunan Milletvekili Şahin, “İslam coğrafyasında dökülen kanların durması için ellerimizi Rabbimize açtığımızda bizim ulaştığımız noktaya onların da ulaşmasını nasip etsin” diye konuştu.

Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Battalgazi Belediyesi İftar Çadırı’ İftar Çadırı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”