Başlığım

Engelliler için Müdürlük Kuruluyor

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz Ayı Toplantısı’nı, yaptığı ikinci oturumla tamamladı.

Engelliler için Müdürlük Kuruluyor
Engelliler için Müdürlük Kuruluyor admins
Bu içerik 960 kez okundu.

8 Temmuz Çarşamba günü ilk oturumu yapan Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 10 Temmuz Cuma günü II. Oturumu gerçekleştirdi.
 
Belediye Meclis Salonu’nda saat 14.00’de yapılan toplantıya Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüş başkanlık etti.
 
Gündem dışı verilen tekliflerin gündeme eklenmesinin ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. İlçelerden gelen Enerji Üretim Alanı fonksiyonu verilmesi talepleri, İmar ve Bayındırlık Komisyon raporu doğrultusunda ertelenirken, diğer imar maddelerinin bir kısmı komisyona havale edilip, geri kalanları karara bağlandı.
 
Kaptaj sahası MASKİ’ye devredildi
Büyükşehir Meclisi, gündem maddeleri arasında yer alan içmesuyu kaptaj sahasında mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan parsellerin, koruma alanı yapılması ve Dünya Bankası ile yapılacak anlaşmalar için MASKİ’ye devredilmesine karar verdi.
 
Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü kuruluyor
Son yıllarda engellilere yönelik yaptığı yatırım, hizmet ve uygulamalarla Türkiye genelinde öne çıkan Malatya Büyükşehir Belediyesi, engellilere yönelik bu hizmetlerini müstakil müdürlük nezdinde yapmak için çalışma başlattı. Engelliler Koordinasyon Şube Müdürlüğü kurulması teklifi, Büyükşehir Meclisi tarafından Hukuk Komisyonu’na havale edildi. Önümüzdeki aylarda yapılacak olan toplantılarda, Hukuk Komisyonu raporunun tamamlanmasıyla Müdürlüğün resmen kurulması bekleniyor.
 
Hisse satışı
Temmuz ayı toplantısında, Büyükşehir Meclisi Yeşilyurt ilçesi Tecde mahallesinde Büyükşehir Belediyesi’nin hissedarı olduğu 15 adet taşınmazlardaki belediye hisselerinin satışı için Encümene yetki verdi.
 
Ağustos Ayı Toplantısı
Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nı 12 Ağustos Çarşamba günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı.

Engelliler İçin Müdürlük Kuruluyor Hasan Göğüş MASKİ Enerji Üretim Alanı fonksiyonu Temmuz Ayı Toplantısı Tecde
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”