Başlığım

Yeşilyurt Belediyesi’nden Bayram Öncesi İşyerlerine Denetim

Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Veterinerlik Müdürlüğe bağlı ekipler, Ramazan Bayramı öncesi, fırın, pastane ve gıda ürün imalatı satışının yapıldığı işletmelerdeki denetim çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Yeşilyurt Belediyesi’nden Bayram Öncesi İşyerlerine Denetim
Yeşilyurt Belediyesi’nden Bayram Öncesi İşyerlerine Denetim admins
Bu içerik 965 kez okundu.

Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların sağlıklı ve hijyenik ürünler alması için fırın ve pastanelerdeki denetimlerini yoğunlaştıran Yeşilyurt Belediyesine bağlı ekipler, denetimlerde imalathanelerin halkımıza daha sağlıklı hizmet vermeleri için kontrollerini arttırıyor. İşyerlerinin önce ruhsat açısından yasallığı, ardından imalat ve personelin sağlık koşullarına uyup uymadıkları; imalat yapılan yerlerin fiziki durum ve teknik donanımları ve imalat için gerekli olan malzemelerin depolandığı alanlar kontrollerden geçiriliyor.
İşyerlerinin genel temizliği, sağlık kurallarına uygunluğu, personelin kişisel bakımı ve iş elbiselerinin uygunluğunun yanı sıra, işletmeye ait yerin sağlık ve üretim standartlara uyumluluk düzeyini kontrol eden Zabıta ve Veterinerlik Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaptıkları denetimlerde eksik görülen noktaların düzeltilmesi için gereken uyarılarda bulunuyor.
VATANDAŞLARIMIZIN DAHA GÜVENLİ ALIŞVERİŞ YAPABİLMELERİ İÇİN EKİPLERİMİZ DENETİMLERİNİ DEVAM ETİRECEKTİR
Yapılan denetimlerde gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelerle ilgili gereken uyarılar yapılırken, uyarıları yerine getirmeyenler için cezai işlem uygulanıyor.
Ramazan ayı ve Bayram dolayısıyla vatandaşların kaliteli ve sağlıklı ürünler tüketmesi için denetimler aralıksız devam ediyor. Vatandaşımızın bayram sofralarına gelen özellikle tatlı ve diğer unlu mamülllerin sağlıklı ortamlarda üretilmesi için Zabıta ve Veteriner ekiplerimizin denetimleri sürekli devam etmektedir. Gereken tedbirler alınarak, halkımız gönül rahatlığıyla her zaman olduğu gibi Ramazan Bayramı alış verişini yapabilecekleri ortamlar oluşturulmaktadır.

 

Yeşilyurt Belediyesi’nden Bayram Öncesi İşyerlerine Denetim Zabıta Müdürlüğü Veterinerlik Müdürlüğü fırın pastane Zabıta
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”