Başlığım

Polat, İftar Yemeğinde STK Temsilcilerini Ağırladı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya’da faaliyetlerini sürdüren Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve Yöneticileri ile Ailelerini iftar yemeğinde ağırladı.

Polat, İftar Yemeğinde STK Temsilcilerini Ağırladı
Polat, İftar Yemeğinde STK Temsilcilerini Ağırladı admins
Bu içerik 867 kez okundu.

Yeşilyurt Şahin Tepesi Tesislerinde gerçekleştirilen ve samimi bir ortamda geçen İftar yemeğine Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Belediye Başkan Yardımcıları Haydar Şahin, Meltem Kavuk, Mehmet Güner, İŞGEM Müdürü Mehmet Karaman, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Yöneticileri ve Aileleri katıldı.
POLAT, “SİVİL TOPLUM KURUŞLARI TOPLUMUN YÖNÜNÜ BELİRLEYEN UNSURLAR”
Sivil Toplum Kuruşlarının toplumun yönünü belirleyen unsurlar olduğunu ifade eden Başkan Polat, “Sivil Toplum Kuruluşları, Yerel Yöneticiler, Kurum ve Kuruluşları her şeyin farkında olması lazım, çünkü toplumun yönünü belirleyen buradaki değerli kardeşlerim ve kanaat önderleridir. Aslında biz vakıf geleneğine sahip bir milletiz, sivil toplumun karşılığı bizim geleneklerimizde vakıftır, bu anlayışta nesilden nesile aktarılıyor” dedi.
Başkan Polat, “Âlemlerin Efendisi Hz. Muhammet (S.A.V) bir hadisinde “Müminin mümine tebessümü sadakadır” buyurmuştur. Bizim birbirimize tebessüm etmemiz, hal hatır sorup, Allah kabul etsin dememiz lazım, bu anlayış bizi birbirimize bağlayan unsurlardır. Belediye olarak Sivil Toplum Kuruluşlarının çok kıymetli Başkanları, Aileleri ve büyüklerimizle birlikte iftar yapıyoruz. Ramazan Ayı kendi içinde bereketi ve paylaşmayı barındırıyor, ayrı bir manevi hazzı ifade ediyor. Manevi havası çok farklı olan bu güzel Ramazan ayı dolayısıyla ihtiyaç sahiplerine, fakir fukaraya, garip gurebaya ve yolda kalanlara ulaşıp destek vermek için hepiniz ayrı ayrı programlar ve projeler üretiyorsunuz. Rabbim birlik beraberliğimizi bozmasın, oruçlarımızı kabul etsin” dedi.
Müslüman kardeşlerimiz huzur ve barış içerisinde ne yazık ki oruçlarını açma fırsatı yakalayamıyorlar. Ülkemiz üzerinde huzursuzluk ve kargaşa ortamını oluşturmak isteyenler planlar ve projeler üzerinde oynanmakta fakat bu aziz milletin paylaşma, kardeşlik ve beraberlik duygusu bu hain planların gerçeğe dönüşmesini engelliyor. Ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşayarak, oruçlarımızı çok güzel ortamlarda açtığımız için Rabbime şükürler olsun. Bu barış ve esenliğimizin sürekli ve daim olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Polat İftar Yemeğinde STK Temsilcilerini Ağırladı Hacı Uğur Polat İŞGEM Mehmet Karaman Sivil Toplum Kuruluşları
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor