Başlığım

3 Ayda 1.2 Milyon Yolcu Taşıdı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 3 ay önce yolcu taşımaya başlayan TRAMBÜS’ler 3 Ayda 1.2 Milyon Yolcu Taşıdı.

3 Ayda 1.2 Milyon Yolcu Taşıdı
3 Ayda 1.2 Milyon Yolcu Taşıdı admins
Bu içerik 864 kez okundu.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, MAŞTİ - Üniversite arasında hizmet vermeye başlayan Trambüsler, kaliteli, konforlu ve sessiz oluşları nedeniyle vatandaşlardan tam not aldı.

Üç ayda 1 milyon 200 bin yolcu

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşın hizmetine sunulan Trambüsler üç ay gibi kısa bir süre içerisinde yaklaşık 1 milyon 200 bin yolcuya hizmet verdi. Türkiye’de ilk yerli üretim olan Trambüsler konforu, rahatlığı, sessiz, ekonomik ve günümüz teknolojisine uygun oluşları nedeniyle halkımızın beğenisini kazandı.

Trambüsler bakım maliyetlerinin düşük oluşu, personel giderlerinin azlığı nedeniyle de  hedeflenen işletme maliyeti ile örtüşüyor.  

Trambüslerin son üç aylık çalışmalarına bakıldığında dizel yakıtlı araçlara oranla çok daha ekonomik oldukları bariz bir şekilde ortaya çıkmış oldu.

Üç ay içerisinde Trambüsler ile yaklaşık 1 milyon 200 bin yolcu taşındığı ve bu taşıma için yaklaşık 380 bin lira değerinde enerji harcandığı belirlenirken; aynı yolcu sayısının dizel araçlarla taşınması halinde ise maliyet yaklaşık 1 milyon 100 bin lira olacaktı. Bu rakamlar doğrultusunda yaklaşık %75 - %80 dolayında bir tasarruf sağlandığı görülüyor.

Çevre kirliliğinin önüne geçiliyor

İnsan sağlığına ve çevreye büyük önem veren Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete alınan Trambüsler sayesinde son 3 ay içerisinde 27,85 ton karbondioksit gazının doğaya salınımının da önüne geçilmiş olundu.
 

3 Ayda 1.2 Milyon Yolcu Taşıdı Trambüs MAŞTİ Üniversite Malatya Büyükşehir Belediyesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor
Malatyalı Minik Boksörler Ringe çıkıyor