Başlığım

Vali Kamçı İftarı'nı Mabek'te Açtı

Vali Kamçı, Birlik Vakfı Malatya Şubesi'nce Malatya Beydağı Konaklama Tesisleri'nde konuk edilen 600 Suriyeli mülteciye verilen iftar yemeğine katılarak iftarını burada açtı.

Vali Kamçı İftarı'nı Mabek'te Açtı
Vali Kamçı İftarı'nı Mabek'te Açtı adminf
Bu içerik 1157 kez okundu.

Protokol üyelerinin de yer aldığı iftar yemeğine MABEK’de kalan 600 Suriye’li konuk katıldı. Vali Kamçı iftar öncesi masaları gezerek Suriyeli konukların çocukları ile yakından ilgilendi.
 Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül  iftar sonrası yaptığı konuşmada; muhacir kardeşleriyle ensar ruhunu yaşatmak, yaşamış oldukları travmaları ve sıkıntıları birlikte hissetmek, ramazan ayının rahmet ve bereketini paylaşmak için bir araya geldiklerini belirtti.
Vali Kamçı’da basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, programı düzenleyen Birlik Vakfı Malatya Şubesine teşekkür edip, "Bu akşam ramazan ayının birlikteliğini, güzelliğini Suriyelilerle yaşamış olduk. Suriyeli kardeşlerimiz de inşallah ülkelerinde bir an önce iç huzur sağlanır ve yerlerine, yurtlarına, barklarına huzur içerisinde dönerler diye temenni ediyoruz" dedi.
Vali Kamçı İftar sonrası Suriyeli konuklarla bir süre görüşüp onların sorunlarını ve isteklerini dinledi.

Vali Kamçı İftarı'nı Mabek'te Açtı MABEK Birlik Vakfı Malatya Şubesi Suriye Fatih Köyü Sadi Ergül Malatya Beydağı Konaklama Tesisleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
24. Kayısı Festivali Kutsi ve Zara Konseri İle Sona Erdi
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”