Başlığım

Bimer Eğitim Semineri

Malatya Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıkları bünyesinde görevli personel ile şube müdürlerine ‘BİMER Eğitim Semineri’ düzenledi.

Bimer Eğitim Semineri
Bimer Eğitim Semineri adminf
Bu içerik 1084 kez okundu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Özellikle Büyükşehir statüsü ile birlikte hizmet ve sorumluluk alanı genişleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların 3071 sayılı Dilekçe Hakkı ile 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı taleplerinin karşılanması sırasında hızlı ve kaliteli hizmet verilmesi için Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıkları bünyesinde görevli personel ile şube müdürlerine ‘BİMER Eğitim Semineri’ düzenledi.
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen seminere, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıkları ile Şirketlerde görevli personeller katıldı.
Büyükşehir Belediyesi BİMER sorumlusu Tülay Aknar tarafından verilen seminerde, BİMER ve Bilgi Edinme uygulamaları, kanuni dayanağı, uygulama şekli ve meydana gelen aksaklıklar anlatıldı.
BİMER’in Başbakanlık tarafından vatandaşlarla irtibatlı olunması için oluşturulan bir sistem olduğunu belirten BİMER sorumlusu Tülay Aknar, vatandaşlar tarafından 3071 sayılı Dilekçe Hakkı veya 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı kanalıyla yapılan istek, talep ve şikayetlerin olumlu veya olumsuz mutlaka cevap verme zorunluluğu olduğunu belirterek, cevaplandırılmaması halinde kişi ve kurumlar hakkında yasal işlem yapılabileceğini söyledi.
Aknar, Dilekçe Hakkı ve Bilgi Edinme Hakkı kanunları ile ilgili ayrıntılı bilgiler vererek, Büyükşehir Belediyesine gelen taleplerin, alt birimlere sevki, verilmesi gereken cevap şekli ve uygulamaları ayrıntılı bir şekilde anlatarak, zaman zaman yaşanan sıkıntı ve yanlışları dile getirdi. Vatandaş memnuniyetinin yanı sıra tekrar yazımların önüne geçilmesi için taleplere net ve anlaşılır cevaplar verilmesinin önemine değinen Tülay Aknar, seminere katılanlardan gelen soruları da yanıtladı. 
 

Bimer Eğitim Semineri BİMER Tülay Aknar Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 3071 sayılı Dilekçe Hakkı 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
 Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi