Başlığım

Şehit ve Gazi Aileleri İftarda Buluştu

Malatya Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Ticaret Borsası işbirliği ile Şehit ve Gazi Aileleri ve Gazileri bir araya getiren iftar yemeği düzenlendi.

Şehit ve Gazi Aileleri İftarda Buluştu
Şehit ve Gazi Aileleri İftarda Buluştu adminf
Bu içerik 1382 kez okundu.

Yemeğe Vali Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 2. Ordu Kur.Bşk. ve Garnizon Komutanı Tümg. Mehmet Akyürek, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, ESOB Başkanı Şevket Keskin, Ticaret Borsası Temsilcisi, Resmi Daire, Kurum ve Kuruluşların Amirleri,  STK yetkilileri, Şehit ve Gazi Aileleri ve Gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Vali Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır davetlilerin masalarını tek tek dolaşıp konuklara hoş geldiniz dediler.
  İftar öncesi bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır; ramazanın yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu belirterek, bu ayda dar gelirlilerin gözetildiğini ve ramazan ayını dolu dolu geçirmeye çalıştıklarını kaydetti.
Vali Kamçı’da konuşmasında , “Değerli Konuklar! Aziz Şehitlerimizin Saygıdeğer Aileleri! Kahraman Gazilerimiz!
  Aziz hatıralarını sadece yılın belirli günlerinde değil, daima yüreğimizin başköşesinde yaşattığımız şehitlerimizin ruhaniyetini; cesur gazilerimizin vakar ve kahramanlığını şu kutlu saatlerde bir kez daha teneffüs etmek maksadıyla bir araya geldiğimiz iftar programımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz.
Unvanların çoğu çalışarak elde edilebilir. Lâkin şehitlik ve gazilik, hayat karşılığında elde edilen, inanç sayesinde kazanılan unvanlardır ki, onlara denk başka bir paye ve rütbe mevcut değildir. O nedenle şehitlik ve gazilik, her iki âlemde de sahibini onurlandıran müstesna mertebelerdir. Siz Değerli Şehit Aileleri, şehadete uğurladığınız evlat ve eşlerinizle ne kadar gurur duysanız azdır! Ve siz Kahraman Gazilerimiz; Aziz Vatanımızın bekası için verdiğiniz hizmetle ne kadar övünseniz, yeridir!
  Bu duygu ve düşünceler içerisinde; iftar soframızı şereflendirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, Aziz Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyor, Şanlı Gazilerimize sağlıklı ve uzun bir ömür temenni ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.    
  İl Müftüsü Ömer Çimen’in yemek duasının ardından tamamlanan iftar yemeği sonrası Vali Kamçı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Çakır bir süre daha orada kalarak konuklarla sohbet ederek bazı vatandaşların istek ve taleplerini dinledi. Yetkililerle vatandaşların sorunlarının çözülmesi amacı ile görüştükten ve gerekli talimatları verdikten sonra vedalaşarak iftar yemeğinden ayrıldılar.

Şehit ve Gazi Aileleri İftarda Buluştu STK TSO Hasan Hüseyin Erkoç ESOB Şevket Keskin Ömer Çimen Ahmet Çakır
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir
Kadına Şiddet İnsanlığa İhanettir
Başkan Gürkan'ın Öğretmenler Gününü Kutladılar
Başkan Gürkan'ın Öğretmenler Gününü Kutladılar