Başlığım

Pütürge’ye 5 Adet Köprü Yapılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Pütürge İlçesi Tepehan bölgesinde yapacağı 5 köprüden ikisinin yapımına devam ederken, diğer 3 köprünün ise ihalesi yapılarak yer teslimatları yapıldı.

Pütürge’ye 5 Adet Köprü Yapılıyor
Pütürge’ye 5 Adet Köprü Yapılıyor adminf
Bu içerik 851 kez okundu.

Alireş Çayı üzerine ayrı noktalara yapılan 2 adet köprü, Taştepe ve Korkmazlar Mahallesi ile Yeşildere Mahallesini Tepehan grup yoluna bağlayacak. Taştepe-Korkmazlar Mahallesine yapılan köprünün genişliği 8 metre, yüksekliği 4 metre, uzunluğu da 9 metre olacak. Yeşildere Mahallesine yapılan köprü ise 8 metre genişliğinde, 5 metre yüksekliğinde, 9 metre uzunluğunda olacak.

Vatandaşların çay üzerinde geçişlerini güvenli bir şekilde sağlayacak olan köprülerin betonları döküldü. Alireş Çayı’nın akışı köprünün yanlarından açılan hendeklerden verilirken, geçmişte yaşanan sel olaylarını engellemek için yolda çeşitli düzenlemeler ve istinat duvarları da yapılıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi yer teslimleri yapılan 3 köprüyü yine Tepehan bölgesinde Civan, Huri ve Taştepe mahallerine yapacak. Özellikle kış aylarında hayatın durduğu bölgede yapılan köprülerle ulaşım daha güvenli hale getirilirken, vatandaşların ulaşımları da kolaylaşacak.

Kısa vade proje çalışmaları kapsamında aciliyetle yapılması gereken yol ve köprü hizmetlerini planlamalar çerçevesinde hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi Pütürge ilçesinde farklı noktalar başta olmak üzere diğer ilçelerde de çeşitli çaplarda köprüler yapacak. 

Pütürge’ye 5 Adet Köprü Yapılıyor Tepehan Civan Huri Taştepe Alireş Çayı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Gürkan'ın Öğretmenler Gününü Kutladılar
Başkan Gürkan'ın Öğretmenler Gününü Kutladılar
Beylerderesi Millet Bahçesi'nde 'Öğretmenler Ormanı' Kuruldu
Beylerderesi Millet Bahçesi'nde 'Öğretmenler Ormanı' Kuruldu