Başlığım

Yaz Spor Okullarının Açılış Töreni Yapıldı

Yaz Spor Okullarının açılış töreni yapıldı. Atatürk Spor Salonunda gerçekleşen açılış törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Spor Şube Müdürü Ömer Dağdelen, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Memnune Denizhan, Tesisler Şube Müdürü Ahmet Yücel çok sayıda sporcu ve aileleri katıldı. 40 branşta açılan fakat 22 branşta faaliyet gösterecek olan ‘Yaz Spor Okulları’nda, kayıtların Ramazan ayı olması nedeniyle ağır şekilde ilerlediği belirtildi.

Yaz Spor Okullarının Açılış Töreni Yapıldı
Yaz Spor Okullarının Açılış Töreni Yapıldı adminf
Bu içerik 768 kez okundu.

Yaz Spor Okullarının açılış töreninde konuşan Fındıklı, ‘Türk sporu ne kadar tabana yayılırsa o kadar milli takıma sporcu yetiştirebileceğiz” dedi. Fındıklı, “Bugün önemli bir gün bizim için. Hem beden terbiyesi ve Spor Genel Müdürlüğünün kuruluş yıl dönümü hem de Yaz Spor Okullarının açılış seremonisini gerçekleştirdik. Sabırlı ve olgun olmanın en temel niteliklerinden biriside sportif faaliyetlerdir. Biz, bu sezonda tüm tesislerimizi, İmkanlarımızı ve antrenörlerimizi seferber ediyoruz. Yaz nedeniyle okulların kapalı olmasını iyi değerlendirmemiz gerekiyor. 40 branşta kurslarımızı açtık. 22 branşta kayıt alıyoruz. Kayıtlarımız 3 bin 835’e ulaştı. Ramazan ayı olması nedeniyle kayıtlarımız biraz düştü. Ramazan ayının bitmesiyle birlikte büyük bir patlama yaşayacağımızı da biliyorum. Kayıtlarımız yılsonuna kadar sürecektir. 22 branşta 121 antrenörümüz görev alacaktır. Beden eğitimi hocalarımızda desteklerini verecektir” diye konuştu.

Spor tesislerinin tamamını faaliyete geçireceklerini vurgulayan Fındıklı, “Yaz Spor Okullarında Atatürk Spor Salonu, Yakınca spor salonu, Tecde Spor Salonu, Yeşiltepe Spor Salonu, Battalgazi Spor Salonu, Turgut Özal Çok programlı antrenman salonları ve Olimpik Açık Yüzme Salonu, kapalı Yüzme Salonu, Üniversitenin karşısındaki antrenman sahamız ve tüm ilçelerdeki salonlarımız ile Yaz Spor Okulların içerisinde yer alacağız. Bu faaliyetlerin amacı, yaz aylarında boş vakitlerimizi değerlendirmek, sağlıklı bireyler yetiştirmek ve geleceğin sporcularını yetiştirmek istiyoruz. Çocuklarımızı kesinlikle ve kesinlikle Yaz Spor Okullarına göndermek gerekiyor. Çocuklarımız A sosyal bir ortamdan çıkarıp, gayet sosyal bir ortam ile buluşuyor. O yüzden Yaz Spor Okullarına katılan sporcularımıza ve çocuklarımıza başarılar diliyoruz” dedi. Açılış töreni Artistik Jimnastik, Kick-Boks ve Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle son buldu.

Yaz Spor Okullarının Açılış Töreni Yapıldı Yaz Spor Okulları Artistik Jimnastik Kick-Boks Halk Oyunları Mustafa Sadi Fındıklı Ömer Dağdelen
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyesinden Vatandaşlara Moral Konseri
Büyükşehir Belediyesinden Vatandaşlara Moral Konseri
 Gürkan, Öğretmenler İle Bir Araya Geldi
Gürkan, Öğretmenler İle Bir Araya Geldi