Başlığım

Organik Kayısı İçin Kurutma Filesi

Organik Kayısı yetiştirip, kurutmasının daha sağlıklı olması için “Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” kapsamında Organik Kayısı ve Meyve Yetiştiricileri birlikleri ile birlikte yapılan projelendirilen kurutma fileleri, birlik üyelerine dağıtıldı.

Organik Kayısı İçin Kurutma Filesi
Organik Kayısı İçin Kurutma Filesi adminf
Bu içerik 951 kez okundu.

Proje kapsamında 63 üreticimizin her birine 450 m2 olmak üzere toplamda 28.350 m2 kurutma filesi verildiğini söyleyen İl Müdürü Ali SELVİ, “Daha kaliteli, hijyenik ve standartları yüksek organik kayısı kurutmak için üreticilerimiz teşvik edilerek bu filelerin alınması sağlanmıştır. Bu projeyle satın alınan kayısı kurutma filelerinin yaklaşık maliyeti 20.000 TL olup, yarısını yani 10.000 TL’si üreticiden, diğer yarısı ise müdürlüğü tarafından karşılanmıştır. 2016 ve 2017 yıllarında yine en az 120 çiftçimize organik kayısı kurutma filesi satın alınarak dağıtılması planlanmıştır. Projenin amacı, organik kayısı yetiştiriciliğinin arttırılarak, daha kaliteli ve daha hijyenik ürünlerin ihraç edilmesinin önünü açmaktır” dedi.

Daha sonra gelen kurutma fileleri, İl Müdürlüğü konu sorumluları tarafından birlik başkanlarının gözetiminde üreticilere teslim edildi.

Organik Kayısı İçin Kurutma Filesi Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi Organik Kayısı ve Meyve Yetiştiricileri birlikleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Baruş, Adli Yargıyı Ziyaret Etti
Vali Baruş, Adli Yargıyı Ziyaret Etti
Toki 3. Etap inşaat ihalesi yapıldı
Toki 3. Etap inşaat ihalesi yapıldı