Başlığım

Büyükşehir Darende'de İftar Programı Düzenledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Doğanşehir İlçesi ile başlatmış olduğu ‘Çarşı İftarı’ programlarına Darende ilçesi ile devam etti.

Büyükşehir Darende'de İftar Programı Düzenledi
Büyükşehir Darende'de İftar Programı Düzenledi adminf
Bu içerik 898 kez okundu.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Darende’de düzenlenen iftar yemeğine, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra; Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, daire başkanları ve Darende protokolü ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Eser; Hep beraber iftar etmenin mutluluğunu yaşıyoruz

Darende ilçe meydanında düzenlenen iftar programında, Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser yaptığı konuşmada, “Böyle güzel bir günde böyle güzel bir meydanda hep beraber iftar etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mübarek günlerimizin huzurlu, sağlıklı geçmesini Cenab-ı Allahtan diliyorum” dedi.
 
Kuş; Ramazan birlik, beraberlik ve kardeşlik ayıdır

Böyle kalabalık bir ortamda iftar etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten, Darende Kaymakamı Bünyamin Kuş, “Ramazan ayı birlik, beraberlik ve kardeşlik ayıdır. Malatya’dan gelerek bizleri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Büyükşehir olduktan sonra her zaman ve her konuda yanımızda oldular. Bundan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanıma teşekkür ediyorum ” şeklinde konuştu.
 
Çakır; Yetimi, kimsesizi ve yaşlıları gözetmeliyiz

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise yaptığı konuşmada, “Ramazan ayı dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi olarak, Malatya merkezde olduğu gibi ilçelerimizde de vatandaşlarımızla bir arada olmak, beraber iftar etmek istedik. Her gün bir mahallede 1000 kişilik iftar verilmekte. Ayrıca iftar sonrası Aspuzuda Ramazan Gecelerinde farklı farklı programlar düzenlenmektedir. Merkezde düzenlenen bu etkinliklerin ilçelerimizde de devam etmesini arzu ettik ve bu sene ilçelerimizde “Çarşı İftarı” programları ile hemşerilerimizle bir araya geliyoruz.  

Ramazanlar bizler için özel aylar, bu ayları iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Birliğimiz ve beraberliğimiz adına, dostluk, kardeşlik, komşuluk ve akrabalık ilişkileri anlamında çok önemli fırsatlar veriyor bizlere. Birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemdeyiz.  Tüm İslam coğrafyasında yaşanan bu sıkıntıların ülkemizde yaşanmamasının temelinde dayanışmamız, komşularımızı gözetmemiz, yetimi, kimsesizi, yaşlıları gözetmemiz yatıyor. Bu güzel geleneklerimizi sürdürmemiz gerekiyor. Bugün sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri yalnız bırakmayan değerli hemşerilerime yürekten teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah bizleri daha güzel ramazanlarda buluşturur” dedi.
 
Darende ilçe merkezinde kurulan ‘Çarşı İftarı’ programında iftar öncesi Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi de bir konser verdi.

 

Büyükşehir Darende'de İftar Programı Düzenledi Doğanşehir Süleyman Eser Ahmet Çakır Darende Bünyamin Kuş Çarşı İftarı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
 Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi