Başlığım

Yaka Mahallesi Yolu 7 m'den 30 Metreye Çıkarılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yeşilyurt ilçesine bağlı Yaka Mahallesinde yol genişletme çalışması yapıyor. Mahallenin Şehir Mezarlığı bitiminde başlayan yolu 7 metre genişlikten 30 metre genişliğine çıkarılıyor.

Yaka Mahallesi Yolu 7 m'den 30 Metreye Çıkarılıyor
Yaka Mahallesi Yolu 7 m'den 30 Metreye Çıkarılıyor adminf
Bu içerik 944 kez okundu.

Yolun 1.5 kilometrelik bölümünü standartlara uygun hale getiren Büyükşehir Belediyesi yolda ilk olarak alt yapı çalışmaları yaptı. Yolda dolgu çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi alt temel malzemesi serim işinide tamamlayarak yolu asfalta hazır hale getirdiler.

Kuzey kuşak yolunun önemli bağlantı yollarından biri olan yolda ilerleyen dönemlerde yol genişletme çalışmaları devam edecek. İlk etapta yapılan 1.5 kilometrelik yol genişletme çalışması Ramazan Bayramında Şehir Mezarlığına yapılacak kabir ziyareti göz önünde bulundurularak trafik yoğunluğunun önüne geçmek için yapıldı.

Yine aynı bölgede önemli ulaşım arterlerinden biri olan Dilek yolunda da yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Demir yolu köprüsüne kadar olan bölümde alt yapı çalışmalarını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi tamamlanan noktaları finişer makinesiyle asfaltlıyor.

 

Yaka Mahallesi Yolu 7 m'den 30 Metreye Çıkarılıyor Kuzey kuşak yolu Şehir Mezarlığı Dilek yolu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
 Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi