Başlığım

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlara İftar Yemeği Verdi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, muhtarlar ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlara İftar Yemeği Verdi
Büyükşehir Belediyesi Muhtarlara İftar Yemeği Verdi adminf
Bu içerik 1058 kez okundu.

Dede Korkut Lokantası’nda düzenlenen iftar yemeğine, Türkiye Muhtarlar Derneği Malatya Şubesi Başkanı Mustafa Eren, Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ali Seydi Yücekaya, Kayısı Kenti Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Yağlıcı, Yeşilyurt Muhtarlar Derneği Başkanı Salman Şahbaz, Battalgazi Muhtarlar Derneği Başkanı Vahap Ortaç ile çok sayıda muhtar katıldı.
İftar yemeği sonrası bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ramazan Ayının anlamına uygun yaşanılmasının önemine değinerek, muhtarların vatandaşların sorunlarıyla yakından ilgilendiğini ve yardım edenle yardım edileni buluşturduklarını söyledi.
Yardımlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmalıyız
Başkan Çakır, “Ramazan ayı yardımlaşma, dayanışma ve ibadet ayıdır. Bu ayda ibadetimizi yaptığımız kadar, çevremizdeki dar gelirli muhtaç insanlara da yardım etmemiz çok önemli. Muhtarlarımız da mahallelerindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımların ulaşmasında önemli bir görev üstlenmekte. Muhtarlarımızın yardım edenle yardım alanı buluşturuyor olması çok önemli. Bu ulvi görevi gerçekleştiren muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Ramazan ayı içerisinde Büyükşehir Belediyesi olarak birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini de belirten Başkan Çakır; “Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl da Ramazan ayında iftar programları, iftar sonrası programlar ile vatandaşlarımızın yanında olmayı amaçlıyoruz. Gezici Aşevi ile her mahallede iftar programları düzenliyoruz. Bunun yanında çarşı iftarları ile ilçelerimizde vatandaşlarımızla birlikte iftar yapıyoruz. İftar programları beraberliğimize ve kardeşliğimize büyük katkı sağlıyor. Bu kardeşliğin ve beraberliğin bütün coğrafyaya yayılması gerekiyor. Bugün çevremizde olan olayları üzüntü ile izliyoruz. İslam coğrafyasında akan kanların biran evvel durması en büyük duamız. İftar ve sahur vakitlerinde yaşanan terör eylemleri, yaşanan olaylar İslam felsefesine ters düşen hareketlerdir.
Ülkemizin birlik ve beraberliği çok önemli. Bizler birliğimizin ve beraberliğimizin kıymetini bilmeliyiz. Bu birlik ve beraberliğin Ramazan ayında daha da kuvvetlendiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.
Muhtarlardan Başkan Çakır’a teşekkür
Malatya’daki bütün muhtarları aynı sofrada bir araya getirdiği için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden muhtarlar, buradaki asıl amacın iftar açıp yemek yemek değil, asıl amacın bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde sohbet ve muhabbet olduğunu söylediler.

 

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlara İftar Yemeği Verdi Ahmet Çakır Mustafa Eren Ali Seydi Yücekaya Vahap Ortaç Gezici Aşevi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyesinden Vatandaşlara Moral Konseri
Büyükşehir Belediyesinden Vatandaşlara Moral Konseri
 Gürkan, Öğretmenler İle Bir Araya Geldi
Gürkan, Öğretmenler İle Bir Araya Geldi