Başlığım

Akçadağ Kültür Merkezi İnşaatı ile İlgili Yeni Karar

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 05.11.1992 yılında ilk ihalesi yapılan Akçadağ Kültür Merkezinin güçlendirmeyle tekrar inşaatına başlanılması kararı alındı.

Akçadağ Kültür Merkezi İnşaatı ile İlgili Yeni Karar
Akçadağ Kültür Merkezi İnşaatı ile İlgili Yeni Karar adminf
Bu içerik 847 kez okundu.

Müteahhitliğini ACE İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.'nin yürüttüğü projeye uzun süre ara verilmesi nedeniyle son derece yıpranmış olduğundan güçlendirme gerekip gerekmediği yönüyle araştırmalar yapılmıştır.

Son olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından hazırlanan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı teknik elemanlarınca uygun bulunan "Güçlendirme Projesi" esas alınarak mimari, elektrik ve mekanik tesisat projelerinde revizyona gidilmek suretiyle güçlendirme imalatlarına başlanılması kararlaştırıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 10.06.2015 tarih ve 113188 sayılı talimatları doğrultusunda Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün kontrollüğünde kontrol teşkilatı oluşturularak güçlendirme ve adaptasyon projeleri doğrultusunda önümüzdeki günlerde Akçadağ Kültür Merkezinin inşaatına tekrar başlanılacaktır.

Halihazırda 2.8 milyon TL ödeneği olan Kültür Merkezinin tamamlanarak en kısa sürede hizmete sunulması için ilgili tüm kurumların gerekli duyarlılığı göstermesi beklenilmektedir.

Akçadağ Kültür Merkezinin 23 yıl aradan sonra tekrar inşaatına başlanması için katkı sağlayan herkese, özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Merkezleri Daire Başkanı Çağdaş ŞENER'e çok teşekkür ediyorum.

Akçadağ Kültür Merkezi İnşaatı ile İlgili Yeni Karar Akçadağ Kültür Merkezi Akçadağ Kültür ve Turizm Bakanlığı Çağdaş ŞENER Ali Kazgan Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü k Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakül
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
 Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi