Başlığım

Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları Diploma Sevinci Yaşadı

İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen "Diploma ve Ant İçme Töreni" ile diş hekimi adayları ant içerek diplomalarını aldılar.

Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları Diploma Sevinci Yaşadı
Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları Diploma Sevinci Yaşadı adminf
Bu içerik 1219 kez okundu.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törene Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, Tıp Fakültesi Dekanı ve Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ünsal Özgen, İlahiyat Fakültesi Dekanı Fikret Karaman, Malatya Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hilmi Ataseven, Türk Diş Hekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu üyesi Dr. Gökmen Kenan Özdal, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Polat, "Fakülte olarak bu yıl ikinci mezunlarımızı vermenin mutluluğunu yaşamaktayız. Teknik donanımı itibari ile son derece modern olan fakültemizde öğrenim gören öğrencilerin, bundan sonraki hayatlarında daha başarılı işler yapacağından kuşkum yoktur. Ülkemizde diş hekimliği fakültelerinin ayakta dahi durmakta zorlandığı bu dönemde; fedakâr çalışmalarından dolayı başta öğretim üyelerimiz olmak üzere, tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim." dedi.

Türk Diş Hekimleri Birliği Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Gökmen Kenan Özdal ise, her mesleğin çeşitli zorlukları olduğu gibi diş hekimliği mesleğinin de bazı zorlukları olduğunu ancak bunların hiçbir zaman aşılamayacak kadar büyük sorunlar olmadığını belirterek, "Onurlu bir mesleğin sahibi olduğunuzu asla unutmayın ve yaşadığınız sürece sahip olduğunuz mesleğin hakkını veriniz." dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinden oluşan "Es Müzik Gurubu" tarafından sunulan müzik dinletisi ile devam eden törende yardımcı doçentlikten doçentliğe yükselen Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyelerine çiçek takdim edildi.

Tören, mezun öğrenciler adına konuşan fakülte birincisi Handan Yıldırım'ın yaş kütüğüne plaket çakması, mezun öğrencilerin ant içmesi ve diplomalarının verilmesi ile sona erdi.

Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları Diploma Sevinci Yaşadı Ünsal Özgen Es Müzik Gurubu Serkan Polat Ercan Turan Fikret Karaman
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Baruş, Adli Yargıyı Ziyaret Etti
Vali Baruş, Adli Yargıyı Ziyaret Etti
Toki 3. Etap inşaat ihalesi yapıldı
Toki 3. Etap inşaat ihalesi yapıldı