Başlığım

Festival Gibi Kamp

Malatya Fotoğraf ve Sinema Derneği (MAFSAD) tarafından düzenlenen ve Fırat Kalkınma Ajansının desteğiyle hayata geçirilen “Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi” adeta bir festival şeklinde geçti.

Festival Gibi Kamp
Festival Gibi Kamp adminf
Bu içerik 776 kez okundu.

Malatya’nın tarihi, turistik ve kültürel değerlerini fotoğraflayıp, yerel, ulusal ve uluslar arası yazılı ve görsel basın, sosyal paylaşım siteleri ve benzeri platformlar aracılığıyla ülkemize ve dünyaya tanıtmak amacıyla düzenlenen “Malatya Uluslar arası Fotokamp Projesi” 11-14 Haziran tarihlerinde Akçadağ İlçesi Levent Vadisinde gerçekleştirildi.
Proje kapsamında; Fotoğraf Sergisi, Tırmanış, Doğa yürüyüşleri, Bisiklet turları, atölye çalışmaları ve geziler düzenlendi.
13 Haziran Cumartesi günü Doğanlar Mahallesinin ev sahipliği yaparak ikram ettiği yöresel “Akçadağ Etli Bulgur Pilavı” için oluşan kuyruklar, fotokamp alanını bir izci kampına dönüştürdü.
İlçemiz sınırları içinde bulunan levent Vadisi, Malatya il merkezine 45 Km, Akçadağ İlçe merkezine 16 Km mesafededir.
 İçinde 65 yıl öncesine dayanan kaya oluşumlarının bulunduğu levent vadisi, bir yandan yerkürenin gelişimini gösteren bir jeopark, diğer yandan insanoğlunun geçmişteki yaşam izlerini gösteren bir kültürel miras olarak saklı kalmış bir şehir durumundadır.
Dolayısıyla Levent Vadisi; son yıllarda dünyada hızla gelişmekte olan “jeoturizm” için en uygun yerlerden birisidir.
Fotokamp projesi; Akçadağ ilçesinde bugüne kadar fark edilmemiş, saklı kalmış bir hazine durumunda olan Levent Vadisinin tanıtımına büyük katkı sağlayacaktır.
Önümüzdeki yıllarda Seyir Terasının yol ve su sorunu ile kamp alanının daha kullanılır hale getirilmesi için Akçadağ Belediyesi olarak her türlü destek artırılarak verilecektir.
“Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi” için Levent Vadisini seçerek vadinin tanıtımına katkı sağlayan Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneğine çok teşekkürler

Festival Gibi Kamp MAFSAD Akçadağ Etli Bulgur Pilavı jeopark Levent Vadisi jeoturizm Akçadağ Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği Malatya Uluslar arası Fotokamp Projesi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Baruş, Adli Yargıyı Ziyaret Etti
Vali Baruş, Adli Yargıyı Ziyaret Etti
Toki 3. Etap inşaat ihalesi yapıldı
Toki 3. Etap inşaat ihalesi yapıldı