Başlığım

Ramazan’da Gece Denetimleri

Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda Denetmenleri tarafından, ramazan ayı boyunca üretim ve satış yapan fırın, pastane, şekerlemeciler, toplu tüketim ve satış yerlerinin denetimleri, üretimin yapıldığı akşam ve gece saatlerinde devam ediyor.

Ramazan’da Gece Denetimleri
Ramazan’da Gece Denetimleri adminf
Bu içerik 1010 kez okundu.

Konu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan İl Müdürü Ali Selvi, “5996 sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu” gereği; gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemeleri üreten işyerleri, gıda satış ve toplu tüketim yerleri ile yem üretim depolama ve satış yerlerinin denetimi Bakanlığımızın görevleri arasındadır. Yıl boyunca yapılan Riske dayalı, Alo Gıda 174 hattına yapılan şikâyet, şüpheli gıda zehirlenmeleri ve diğer şikâyet ve ihbarlar üzerine yapılan denetimlerin yanı sıra geçmiş yıllarda olduğu gibi özellikle ramazan ayında akşam ve gece denetimlerimiz başlamıştır. Vatandaşlarımızın daha güvenli gıda tüketmeleri için üretimin yapıldığı akşam ve geceleri denetimlerimizi yapıyoruz. Tüketicilerimizin her hangi bir olumsuzlukla karşılaştıkları anda alo 174 gıda hattını arayarak şikâyetlerini bildirmeleri yeterlidir” dedi.
 

Ramazan’da Gece Denetimleri Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Ali Selvi Veteriner Hizmetleri Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
 Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi