Başlığım

Hasat Başladı

Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü tarafından Yeniköy'de ekimi yapılan Tohumluk Arpa ve Buğdayın hasadına başlandı.

Hasat Başladı
Hasat Başladı adminf
Bu içerik 1026 kez okundu.

Kurban kesimi ve dualarla başlayan hasada, İl Müdürümüz Sayın Ali Selvi, Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Murat Durmaz ve işletme personeli iştirak etti. Üretim ve hasatla ilgili değerlendirmelerde bulunan İşletme Müdürü Sayın Murat Durmaz, "5910 dekar alanda Şahin-91 çeşidi Arpa ve 2659 dekar alanda Tosunbey çeşidi buğday üretimi gerçekleştirdik. Üretimimizin tamamı sertifikalı tohum üretimidir. Bu yıl dekardan 350-400 kg ürün alacağımızı umut ediyoruz. Üretilen sertifikalı tohumluklarımızın, başta Malatya olmak üzere, Elazığ, Sivas, Bingöl ve Kahramanmaraş illerindeki üreticilerimize satışını gerçekleştiriyoruz. Bol, bereketli bir hasat dönemi geçirmemizi temenni ediyorum" dedi.
İl Müdürü Ali Selvi ise, "Geçen yılın kurak geçmesiyle birlikte birim alandan alınan ürün miktarı çok düşüktü. Hatta bazı yerlerde biçerdöverle hasat yapılabilecek gelişim olmadığından ürünler tarlada kaldı. Çok şükür bu yıl tarım açısından bol ve bereketli yağışların olduğu bir yıldı. Ekinlerin ne kadar güzel ve kaliteli olduğu, birim alandan alınacak ürün miktarından da belli. Bu başlangıcı bir bayram olarak nitelendirip, hasat bayramımızın kutlu olmasını diliyorum" dedi.
Daha sonra İl Müdürü Ali Selvi ve Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Murat Durmaz biçerdövere binerek ilk hasadı başlattılar.
 

Hasat Başladı Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürlüğü Yeniköy Murat Durmaz Tosunbey Ali Selvi Murat Durmaz
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Belediyesinden Vatandaşlara Moral Konseri
Büyükşehir Belediyesinden Vatandaşlara Moral Konseri
 Gürkan, Öğretmenler İle Bir Araya Geldi
Gürkan, Öğretmenler İle Bir Araya Geldi