Başlığım

Sokak İftarlarına Yoğun İlgi

Yeşilyurt Belediyesi tarafından düzenlenen Açık Hava İftarları gerçekleştirildiği her mahallede büyük beğeni topluyor. 2. si gerçekleştirilen Açık Hava İftarı bu kez Gedik – Barguzu ve Bostanbaşı sakinlerini bir araya getirdi.

Sokak İftarlarına Yoğun İlgi
Sokak İftarlarına Yoğun İlgi adminf
Bu içerik 843 kez okundu.

Paylaşma ve dayanışmanın öneminin vurgulandığı Açık Hava İftarlarında gerçekleştirilen etkinlikler de vatandaşlardan tam not aldı. Yapılan sohbetlerle ve ilahi dinletisiyle vatandaşların manevi hazzın doruklarına ulaşmaları sağlanırken, bir yandan ise tiyatro gösterileriyle iftar öncesinde keyifli anlar geçirmeleri sağlanıyor.

Paylaşmayı teşvik eden ve hoşgörünün buluşma noktası haline dönüşen Açık Hava İftar programlarında mahalle sakinleri iftarı birlikte açarak, dostluk ve kardeşlik örneği sergiliyor.

Açık Hava İftarları Dolu Dolu Geçiyor…

Hasan Çalık Hastanesi önünde kurulan Açık Hava İftarına Yeşilyurt Belediye Başkanı H. Uğur Polat, başkan yardımcıları ve 1000 in üzerinde vatandaş katıldı.

İftar öncesi düzenlenen etkinlikler de Yeşilyurt Belediyesi Kültür Müdürlüğüne bağlı Tiyatro Topluluğu vatandaşlara eğlenceli dakikalar yaşattı. Nasreddin Hoca her zaman ki gibi eşeğe ters binerek mahalle aralarında iftar daveti yaparken birbirinden güzel karelerde objektiflere yansıdı.

Meddah Gösterisinin ardından sahnelenen Hacivat-Karagöz oyunu ise yine çocuklar tarafından ilgiyle takip edilirken, renkli görüntüler yaşandı. Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından gerçekleştirilen “ Kuran-ı Kerim’i Anlamak “ konulu sohbette vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. Seslendirilen ilahilerin yanı sıra gerçekleştirilen ney dinletisi, İftar yapmak üzere alanı dolduran vatandaşların Ramazan ayının o güzel heyecanını yaşamalarına neden oldu.

Polat: “Ramazan Ayının maneviyatını birlikte yaşamak çok ayrı bir heyecan.”

Alanda bulunan herkesle tokalaştıktan sonra kısa bir konuşma yapan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Ramazan Ayının huzuru ve güzelliğini hep birlikte yaşadıkları için ayrı bir mutluluk ve sevinç yaşadıklarını belirterek katılan tüm mahalle sakinlerine teşekkür etti.

Başkan Polat, “ Ramazan Ayında böylesine güzel birlikteliklerin oluşmasına vesile olduğumuz için Rabbimize ne kadar hamd ve şükür etsek azdır. Ramazan ayında manevi duyguların artmasıyla birlikte, insanlar gündelik zevklerinden uzak durarak Rabbine çok daha fazla yakınlaşır, aslında bu açlık hali insanın ne kadar zayıf bir varlık olduğunu, bize bahşedilen nimetlerin ne kadar büyük olduğunu ortaya koymaktadır. Yeşilyurt Belediyesi olarak Ramazan ayını en güzel şekilde geçirmek, Yeşilyurtlu hemşerilerimizle birlikte aynı sofrada oruç açmak, ekmeğimizi, aşımızı paylaşmak, birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirmek için hep gayret gösterdik ve çeşitli programlar düzenliyoruz. Bugünde Yeşilyurtlu hemşerilerimizle aynı sofrada iftar açmak için toplandık ve oluşan bu güzel görüntü için hepinize teşekkür ederim.”dedi.

Açık Hava İftarlarının aileler, komşular, gençler ve çocukların aynı masada kardeşliklerini ortaya koymak için bir araya gelmelerine vesile olduğuna dikkat çeken Polat, “ Birlikte İftar yapmak, aynı masada ekmeğimizi ve aşımızı paylaşmak çok güzel bir duygu, Açık Hava İftarlarında işte bu ortam oluşuyor. Halkımızla iç içe olmak, Ramazan Ayının o güzel, etkileyici mutluluğunu birlikte yaşamak ve tatmak ayrı bir heyecan yaşatıyor.” dedi.

Belediye Başkanı Polat, konuşmasından ardından iftarını açtı ve vatandaşlarla uzun uzun sohbet etti.

Sokak İftarlarına Yoğun İlgi Hacı Uğur Polat Hasan Çalık Barguzu Bostanbaşı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Gürkan'ın Öğretmenler Gününü Kutladılar
Başkan Gürkan'ın Öğretmenler Gününü Kutladılar
Beylerderesi Millet Bahçesi'nde 'Öğretmenler Ormanı' Kuruldu
Beylerderesi Millet Bahçesi'nde 'Öğretmenler Ormanı' Kuruldu