Başlığım

Doğanşehir'de İftar Yemeği

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayı dolayısıyla kırsal ilçelerde ‘Çarşı İftarı’ programıyla, vatandaşlarla birlikte iftar yapıyor.

Doğanşehir'de İftar Yemeği
Doğanşehir'de İftar Yemeği adminf
Bu içerik 755 kez okundu.

Konuyla ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez bu yıl gerçekleştirilen ‘Çarşı İftarı’ programının ilki, Doğanşehir ilçesinde düzenlendi. Düzenlenen iftar yemeğine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra; Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ziya Kesriklioğlu ve Doğanşehir protokolü ile binin üzerinde Doğanşehirli vatandaş katıldı.
Başkan Çakır ve vatandaşlara teşekkür
Doğanşehir İlçesi çarşı meydanında düzenlenen programda, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük yaptığı konuşmada iftar yemeğini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile iftar yemeğine katılan vatandaşlara teşekkür ederek, “ Büyükşehir Belediyemiz, sağolsun ilk olarak Doğanşehir’de bu iftar yemeğini düzenledi kendisine teşekkür ediyorum. Cenab-ı Allah bütün milletimize birlik ve biraberlik versin hayırlı ramazanlar diliyorum” dedi.
Sofralarını bizlerle paylaştılar
Daha sonra konuşan Doğanşehir Kaymakamı Murat Irgatoğlu da, verilen iftar yemeğinin çok anlamlı olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti. Irgatoğlu, “Kendileri sofralarını bizlerle paylaştılar, sizlere kucak açtılar. Burada aşlarını bizlerle paylaşan büyüklerimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Birlikteliğimizin kıymetini bilmemiz lazım
Son olarak konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Doğanşehirli vatandaşlar iftar yemeğinde bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Ramazan ayının birlik, beraberlik, dayanışma, bolluk, bereket, ibadet ve mağfiret ayı olduğunu söyledi. Ramazan ayını Ramazan gibi yaşanmasının herkese nasip olması temennisinde bulunan Başkan Çakır özetle; “Ülkemizde güzel bir huzur ortamı, dayanışma, ve paylaşma var. Bu ayda komşumuzla, akrabalarımızla, dostlarımızla, vatandaşlarımızla iftarlar yapmak nasip oluyor. Bu güzel geleneğin, güzel ibadetin sıcak bir şekilde sürdürülmesi gerekiyor. Dolayısıyla biz de bunu vesile kılarak ilçelerimizde ‘çarşı iftarı’ yapalım dedik ve şimdi hep birlikte çarşı meydanında, bir aradayız. Bunun kıymetini bilmemiz lazım. Ülkemizin kıymetini bilmemiz lazım. Birliğimizi ve beraberliğimizi korumamız lazım. Çevremizde yaşanan olayları üzüntü ile izliyoruz. İnsanlık dışı olaylar yaşanıyor. İslam coğrafyası kan ağlıyor. O mazlumlara el uzatmakta zorlanıyoruz. Bunlara el uzatan bir tek ülkemiz var. Ülkemizin birlik ve beraberliği çok çok önemli. Bu ramazanların buna vesile olduğuna inanıyorum. Rabbim güzel günlerde buluşmayı nasip etsin. Nice ramazanlara huzur içerisinde çıkmayı nasip etsin. Sizlerle birlikte olmakta büyük mutluluk duydum. Katılan herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.
Doğanşehir ilçe merkezinde kurulan ‘Çarşı İftarı’ programında Malatya Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi Korosu konser verdi.
BÜTÜN İLÇELERDE ‘ÇARŞI İFTARI’ VERİLECEK
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez uygulanan ve ilki Doğanşehir ilçesinde verilen ‘Çarşı İftarı’ programının bütün kırsal ilçelerde düzenleneceği belirtildi.
 

Doğanşehir'de İftar Yemeği Ziya Kesriklioğlu Doğanşehir Çarşı İftarı Vahap Küçük Murat Irgatoğlu Ahmet Çakır
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
Güder: “Seçim Vaatlerimizi Bir Bir Yerine Getiriyoruz”
 Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
Büyükşehir'de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi