Başlığım

Norşin Derneği, ve Mev Gençlik Kolları Gürkan’ı Ziyaret Etti

Malatya Eğitim Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Cem Ersu ve Malatya Norşin İlim ve Tasavvuf Derneği Başkanı Remzi Katkat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ayrı ayrı ziyaret etti. Ziyarette, sivil toplum kuruluşlarının önemi ve Malatya konuşuldu.

Norşin Derneği, ve Mev Gençlik Kolları Gürkan’ı Ziyaret Etti
Norşin Derneği, ve Mev Gençlik Kolları Gürkan’ı Ziyaret Etti adminf
Bu içerik 789 kez okundu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ilk olarak Malatya Eğitim Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Cem Ersu ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti. Burada konuşan Malatya Eğitim Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Cem Ersu, yeni bir yönetim oluşturduklarını belirterek, “Ziyaretimiz Malatya Eğitim Vakfı Gençlik Kolları olarak, yeni bir kadro oluşturduk. Eski yönetim yaşları ilerlemesi münasebetiyle görevi bizlere devrettiler. Vakıf çalışmalarına başladık ve ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye başladık. İlk ziyaretimizi de sizlere yapmayı uygun gördük. Gençliğe verdiğiniz önemi bilmemizden dolayı sizlerden faydalanmak istedik” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Gençlik teşkilatını burada görmekten ve ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Gençlerimizin sivil toplum örgütlerine, derneklere ve vakıflara üye olmaları demokrasinin gelişmesi açısından önemli bir hadisedir. Malatya Eğitim Vakfı hakikaten Malatya’mıza önemli hizmetler yapan ve gençlerimizi yetiştirilmesi ve okutulması, eğitim ve öğretim faaliyetleri açısından vermiş oldukları burslar ve sosyal etkinliklerle olsun, Malatya’mızda önemli bir vakıf olarak karşımıza çıkmıştır. Yakinen takip ediyoruz. Bu vakfa göstermiş olduğunuz hizmet konusundaki gayretten dolayı da tebrik ediyorum” diye konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı daha sonra Malatya Norşin İlim ve Tasavvuf Derneği Başkanı Remzi Katkat ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti. Burada konuşan Malatya Norşin İlim ve Tasavvuf Derneği Başkanı Remzi Katkat, derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler vererek, Başkan Gürkan’ın tarihi eserlere verdiği önemden dolayı teşekkür etti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, sivil toplum kuruluşlarının her anlamda büyük öneme sahip olduğunu ifade ederek, “Norşin Derneği ve yönetim kurulunu burada ağırlamaktan dolayı memnuniyetimi dile getirmek isterim. Kadim kültürümüzün temsilcileri olan ve geçmişimizi geleceğe taşıyacak, köprü oluşturmak adına büyük gayret ve çaba gösteren sivil toplum örgütlerimizin hepsine ve özellikle Norşin Derneği’ne teşekkür ediyorum. Mazisine layık istikbale hazırlanma noktasında Anadolu’yu Anayurt yapan değerlerin ayağa kaldırılması noktasında elimizden gelen tüm gayretleri sarf ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de sivil toplum örgütleri bizim pusulamız olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Norşin Derneği ve Mev Gençlik Kolları Gürkan’ı Ziyaret Etti Malatya Eğitim Vakfı Cem Ersu Norşin Derneği Tasavvuf Derneği Remzi Katkat
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Baruş, Adli Yargıyı Ziyaret Etti
Vali Baruş, Adli Yargıyı Ziyaret Etti
Toki 3. Etap inşaat ihalesi yapıldı
Toki 3. Etap inşaat ihalesi yapıldı