Başlığım
KADININ BEYANI ESASTIR!!!
Nurgül BEKTAŞ YAKIN

KADININ BEYANI ESASTIR!!!

Bu içerik 2669 kez okundu.
Reklam

Yasalar ihtiyaca göre çıkarılır. Uygulama sırasında görülen hatalar ve aksaklıklar ise zaman içinde düzeltilir. Kadına şiddet ülkemizde terörle yarışır duruma gelmiştir.Son günlerde ise‘’kadının beyanını esas ‘’alma konusunda itirazlar yükseliyor.İtiraz eden kişilerin şiddet yanlısı olduğunu düşünmüyoruz.Sadece endişelerini dile getiriyorlar ama biraz abartıya kaçtıklarını düşünüyorum.

   Bu güne kadar kadının ifadesinde ‘’merdivenden düştüm, kapıya çarptım’’ beyanına sessiz kalan kahramanlar bu gün nefislerine ağır gelince hak arayışına girdiler. Binlerce yıldır dezavantajlı durumda olan kadın için bir kez bile sesini yükseltmemiş beylerin endişelerini anlıyoruz. Yalnız ben hiç duymadım. Duyan var mı bilmiyorum. Kafasını gözünü kapıya çarpan,merdivenden düşen ,balkondan yuvarlanan erkek var mı? Ya da ayağı kolu kırılıp sakat kalan… Ve yahut sırtından bıçaklanan, sokak ortasında dayak yiyen,töre cinayetlerine,sözde namus cinayetlerine kurban edilen…Kaç tane erkek, kız kardeşi veya annesi tarafından infaz edildi?Mesela yılda kaç erkek kadın şiddeti yüzünden ölüyor?

   Yine biri çıkmış ‘’Yusuf’a iftira atan kadın değil mi, zindan da yatmasına sebep olan kadın değil mi’’,diyor. Belki de Yusuf’u peygamber yapan kardeşlerinin ihaneti ve Züleyha’nın nefsidir. Belki de Allah Züleyha’nın imtihanını böyle uygun görmüştür.Ayrıca hiçbirinizde Yusuf değilsiniz beyler. Tabii ki sadece beyan esas olmamalı. Emin olun cani ruhlu insanlar sadece beyana muhtaç etmeyecek kadar iz bırakıyorlar.

    Benim kişisel fikirlerime gelince ,keşke böyle bir yasaya ihtiyaç duyulmasaydı.İnsan, insan hakları çerçevesinde değerlendirilseydi.Çocuklarımıza önce insan olabilmeyi öğretebilseydik.Çocuklarımız büyüyünce’’ iyi insan olacağım’’ diyebilseydi.Keşke erkekler ağlamaz demeseydik.Oğullarımızın yüreğindeki merhameti ve sevgiyi öldürmeseydik.Kız kardeşini,eşini,annesini öldürecek canilere dönüştürmeseydik.Ne iyi olurdu değil mi?

Bakanlık kurarak korumak zorunda kalmazdık.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MAGEF'in Gençler Sporda Buluşuyor Etkinliği Büyük İlgi Gördü
MAGEF'in Gençler Sporda Buluşuyor Etkinliği Büyük İlgi Gördü
Büyükşehir Akçadağ’da Cadde Ve Sokakları Asfatladı
Büyükşehir Akçadağ’da Cadde Ve Sokakları Asfatladı