Başlığım
Toplumumuz Tehlikede - 1  ‘’Asimile Olmak’’
Ramazan Yavuz

Toplumumuz Tehlikede - 1 ‘’Asimile Olmak’’

Bu içerik 262 kez okundu.
Reklam

Toplum neden mutsuz? Toplum neden huzursuz? Toplumumuz nereye gidiyor….

Eskiden örf, adet ve kültürümüze bağlı bir topluluktuk. Eskiden toplum olarak Hz. Muhammed (s.a.v) hayatını ve sünnetini örnek alırdık. Kuran-ı kerim rehber alırdık. Yatlar ve katlar yoktu. Herkes mutlu ve huzurluydu. Komşuluk vardı, akrabalık vardı, arkadaşlık vardı, düzen vardı ve huzur vardı. Birbirimize bağlı bir toplumtuk. Az ile yetinen, devamlı şükür eden, birbirimize güvenen bir millettik. Eskiden kıyafetimiz ve giyimimiz farklıydı. Eskiden Peygamberlerimizi ve Atalarımızı örnek alırdık. Annemizi, babamızı ve büyüklerimizi her anlamda saygıdan kusur etmezdik. Eskiden adap ve edep vardı. Hayatımızı kültürümüze göre yaşardık.

Şimdi örf, adet ve kültürümüzden yoksun olarak dış güçlerin içimize yansıttıkları farklı ve şeytanca yaşanacak bir kültür aşılamaya çalışıyorlar. Bir toplumun temel taşı ailedir. Ama maalesef dış güçler tarafında Aileleri bölecek birçok adımlar atılıyor. Peygamberlerimizi unuttuk, kuran-ı kerimi okumaz olduk, herkes iddia, şans oyunları oynayarak ailelerin rızkını bu gibi günah oyunlara yatırıyorlar. Belli bir kesimin en lüks arabaları, evleri ve çeşitli mal varlıkları bulunmaktadır. Ama mutsuz neden; çünkü İslamiyet’te ve din den uzak yaşıyoruz. Bol bol israf eden ve şükürsüz bir topluluk olduk. Kimse kimseye güvenmiyor, akrabalık bağları yitirilmiş, anne babaya saygı kalmamış, insanların ağzından çıkan on sözün dokuzu yalan ve devamlı her ortamda küfürlü konuşan bir toplum olduk. Dış güçlerin kültürünü benimsemeye alıştık.

Mesela dış güçler neleri bize yansıttılar; Çocuklara ve gençlere yıllardır ve halen devam eden Amerikan trajı vb. saç sitillerin toplumumuza yansıtmaları, yapancı sanatçılara özenmek ve şarkılarını ezberleyerek onların şeytani oyunlarını öğrenerek kültürümüzdeki oyunları,türküleri unutturmaya çalışmaları, teknoloji ile ahlaki değerlerimizi bozmaya çalıştılar. Dizi, filimler ve değişik tarzda eğlenceli programlar ile toplumun edep ve adabını bozacak ahlak dışı sahnelerle toplumun kültürünü bozdular. Yiyeceklerimize hormonlu GDO’lu zararlı besinler bulaştırdılar. Uyuşturucu maddeleri çocuklarımıza ve gençlerimize alıştırdılar. Camiden uzaklaştırdılar ve kafelere girmemizi alıştırdılar. Halkımızın içerisine ajanlar yerleştirerek böldürmeye çalıştılar. Kısaca Dünyevi zevklere dalarak İslam’dan ve özümüzde uzaklaşmamızı sağlıyorlar. Buda bizleri mutsuzluğa ve huzursuzluğa sebebiyet veriyor. Toplum olarak dış ve iç güçlerin sinsi oyunlarına ve tuzaklarına düşmeyelim. Toplum olarak Birlik, beraberlik ve kardeşçe kültürümüzü yaşayalım.

Dolaysıyla bizler toplum olarak Çocuklarımıza ve gençlerimize kendi örf, adet ve kültürümüzü öğretmek ve sonraki nesillere de aktarmalarını sağlamak.  Benliğimizi kaybetmemek umuduyla.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MTÜ, Uluslararası Sıralamalarında Yerini Almak İçin İlk Adımlarını Attı
MTÜ, Uluslararası Sıralamalarında Yerini Almak İçin İlk Adımlarını Attı
AYKOME Üst Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
AYKOME Üst Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi