Başlığım

Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Proje Toplantısı Yapıldı

Arapgir ve Yazıhan İlçelerimizde uygulanan "Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Projeleri"nin 2017 Yılı Proje Yürütme Kurulu Değerlendirme toplantısı İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda yapıld

Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Proje Toplantısı Yapıldı
Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Proje Toplantısı Yapıldı admins
Bu içerik 379 kez okundu.
Advert

Toplantıya İl Müdürü  Tahir MACİT, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Zeki SADAK, Bakanlığımız Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'nden Doç. Dr. İrfan DAŞKIRAN, Yazıhan ve Arapgir İlçe Müdürleri, Malatya İli Damızlık Koyun, Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan AKIN, söz konusu projelerin sorumlusu Proje Lideri Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden Doç. Dr Zeki ERİŞİR ile proje teknik elemanları katıldı.

 

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan İl Müdürü MACİT, "Yerli gen kaynaklarımızın korunması ve geliştirilmesi kapsamında, Bakanlığımızca desteklenen, İlimiz Aragir ve Yazıhan ilçelerinde uygulanan Halk Elinde Küçükbaş (Akkaraman) Hayvan Islahı Ülkesel Projeleri projeden faydalanan üreticilere olumlu katkı sağlamaktadır. Proje dışında kalan diğer üreticilere yapacağı katkıların ve mevcut projelerin yürümesinde yaşanan olumsuzlukların değerlendirmesi amacıyla bir araya geldik. Bu projenin İlimizin hayvancılığına büyük katkılar sağlayacağına inanıyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Zeki SADAK Arapgir Yazıhan Tahir MACİT
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MAGEF'in Gençler Sporda Buluşuyor Etkinliği Büyük İlgi Gördü
MAGEF'in Gençler Sporda Buluşuyor Etkinliği Büyük İlgi Gördü
Büyükşehir Akçadağ’da Cadde Ve Sokakları Asfatladı
Büyükşehir Akçadağ’da Cadde Ve Sokakları Asfatladı